مجله خبری تکنولوژی استوک کالا

بررسی تخصصی لپتاپ و راهنمای لوازم خانگی

مجله خبری تکنولوژی استوک کالا

بررسی تخصصی لپتاپ و راهنمای لوازم خانگی

در اینجا سعی می کنم انواع لوازم خانگی بررسی کنم و سایت های مفید رو معرفی کنم. راهنمای خرید لوازم خانگی - نظرات درباره لوازم خانگی - معرفی فروشگاه های برتر لوازم خانگی

۹ مطلب در ارديبهشت ۱۴۰۳ ثبت شده است

دنیای پزشک زیبایی و تجهیزات مورد نیازش

دوشنبه, ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳، ۰۹:۳۷ ق.ظ | | ۰ نظر

 

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد heravi-dental.ir - روی صفحه وب بعدی کلیک کنید - لطفا از سایت ما دیدن کنید.

چگونه دندان پزشک خود را بهبود دادم در یک درس آسان

برایتان روز شاد و خندانی را آرزو میکنم روز دندان پزشک را به شما تبریک میگویم. در این شرایط دندانپزشک ریشه و عصب خراب شده دندان را خارج و می کند و دندان را پر می کند تا فرد بدون کشیدن دندان بتواند از آن استفاده کند. سپس دندان با مواد مخصوص پر شده و روکش میشود تا از عفونت و درد دندان جلوگیری شود. خوشحالی و شادی واقعی یعنی: دندانپزشکت به تو بگوید که نگران نباش هیچ دردی را حس نخواهی کرد و سپس با یک دریل در دستش به سراغت بیاید. زین پس با کلینیک دندان پزشکی پرهام تاریخی جدید را در بهداشت دهان و دندان خود تجربه کنید. اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد iran-dds.ir (صفحه اینترنتی مربوطه) لطفا از صفحه ما بخواهید. دکتر دندانپزشک در شیراز باید تجربه کافی در زمینه دندانپزشکی را داشته باشد. با توجه به تجربه چندین ساله ما در زمینه فروش و خرید تجهیزات پزشکی و برخورد حضوری با بیماران و مشتری ها و درک نیازهای آنها برای آموزش و یادگیری نحوه استفاده از لوازم پزشکی، همواره دغدغه ما این بوده است که بتوانیم این آموزش و تجربه ها را به کاربران و مشتریان انتقال دهیم. تعیین استاندارها که در زمینه آموزش، رفتار اخلاقی، صلاحیت، کارایی و رفتار قراردادی صورت میگیرد.

مراقبت مناسب از دندان ها و حفظ تمیزی دهان به صورت منظم می تواند این خونریزی را کاهش دهد. به غیر از زیبایی، اعتماد به نفس را در انسان ها با داشتن یه لبخند زیبا، بالا میبرد. یکی از پرتقاضاترین روشهای درمانی زیبایی، بلیچینگ یا سفید کردن دندان است. پزشک دوم : از دو حال خارج نیست ، یا دروغ میگه ، یا سایکوز حاد داره! برای مثال: برای تحصیل دندانپزشکی در خارج شما نیاز به نمره ۶.۵ به بالا در آزمون آیلتس و نمره ۹۰ الی ۱۰۰ در آزمون تافل دارید. نامعادله پر متقاضیترین گرایش در کنکور ورودی به دانشگاه و خالی ماندن صندلیها در تحصیلات تکمیلی و آزمون دستیاری پزشکی در کنار انصراف چیزی نزدیک به نیمی از پزشکان عمومی از طبابت و روی آوردن به مشاغل دیگر موضوعی است که ریشهیابی آن میتواند راهحل آن را در دسترستر کند. تشخیص زود هنگام پوسیدگی سطحی دندان و انجام درمانهای مقرونبهصرفه مثل پر کردن دندان با آمالگام یا کامپوزیت که تحت پوشش بیمه هم قرار میگیرند. در این دندانپزشکی بیماری های دهان و دندان تشخیص داده شده، پیشگیری و درمان می شود. این روش برای قوی سازی دندان ها و پیشگیری از ایجاد سوراخ و حفره در دندان ها روشی بسیار مفیدی است.فلوراید، ماده ای معدنی طبیعی است و باعث میشود که مینای دندان که لایه محافظ بیرونی هر دندان است، سالم بماند و از آسیب دیدن لثه ها و تجمع باکتری ها در دندان ها جلوگیری میکند.

میشود و هر سال نیز برنامهای در این روز برگزار میگردد.

پوسیدگیها توسط باکتری استرپتوک موتانس بر روی دندان به وجود میآیند. ای بزرگوار، برای از بین بردن درد دندان و آوردن لبخند روی صورت بیماران از شما سپاسگزارم. در میان نعمت های الاهی، دهان و دندان اهمیت ویژه ای داشته و به طور مستقیم و غیرمستقیم با تمام بخش های بدن ارتباط دارد و سلامت و بیماری آن، به تمام بدن سرایت می کند.رفیق من روزت مبارک. همانطور که در بخش قبلی اشاره شد، اغلب افراد در مراحل اولیه بروز مشکلات دندان، برای درمان اقدامی انجام نمیدهد. تاریخ روز ملی دندانپزشک در تقویم ایران همانطور که در بالا ذکر شد پنج شنبه، 23 فروردین 1403 می باشد. روز دندانپزشک، یکی از روزهای ویژه در تقویم ایران و جهان برای بزرگداشت از دندانپزشکان عزیز است. با این حال در ایران روز 23 فروردین از سوی سازمان نظام پزشکی، روز دندانپزشک شناخته میشود و هر سال نیز برنامهای در این روز برگزار میگردد. برخی اوقات نیز تجهیزات پزشکی خریداری شده توسط شما مستقیما از سمت کارخانه تولید کننده یا شرکت توزیع کننده برای شما ارسال خواهد شد، که در این صورت هزینه انبارداری نیز از قیمت محصولی که خریداری کردهاید کاسته میشود.

بعضی اوقات کشیدن دندان ها یی که به آسانی ممکن نیست، با جراحی همراه است (مانند دندان عقل).این امر که دندان معیوب به جراحی نیاز دارد یا خیر به شدت عفونت و پوسیدگی و همینطور به جایی که دندان قرار گرفته است، بستگی دارد. مگر افزایش دانشجو یا این تصمیمگیریها صرفاً یک عدد ریاضی است که بخواهیم ضرب جمع و تفریق کنیم؟ با استفاده از متن تبریک روز دندانپزشک، که در این مطلب بیان کردیم. می توانید به همسر، برادر، استاد، خواهرزاده و هر شخصی که دوست دارید تبریک بگویید یا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. روز دندانپزشک را به شما تبریک میگویم. همچنین ممکن است بعد از عمل فرد را تحت نظر داشته باشند تا مطمئن شوند درد آنها تحت کنترل است. همچنین مراکز فروش لـوازم طبّی، تجهیزات پزشکی و داروخـانه ها می پردازد. فروشگاه تجهیزات پزشکی طب صدرا با بیش از 2دهه سابقه فعالیت در صنعت پزشکی و توزیع لوازم مصرفی پزشکی عمومی تخصصی و همچنین مشاوره، تجهیز و راه اندازی کلینیک، بیمارستان، مرکز جراحی و فروش دستگاه های تخصصی پزشکی را به مشتریان خود ارائه می دهد. اما بدنامی خرید و فروش آنلاین دامن همه را خواهد گرفت.

در ادامه آخرین رتبه قبولی رشته داروسازی در مناطق سه گانه و دانشگاههای سراسری و پردیس خودگردان را ارائه دادهایم. این پزشکان مسئولیت درمان بیماریهای دهان و دندان، انجام عملهای جراحی دندانی، ارائه خدمات پوشش دهندهای مانند تمیز کردن دندان، ایجاد ترمیمات دندانی و ارائه راهنماییهای بهداشت دهانی را بر عهده دارند. تجهیزات پزشکی: این تجهیزات شامل اشعه ایکس دیجیتال، تصویربرداری سه بعدی، لیزرهای دندانی، دوربینهای داخل دهانی و سیستمهای طراحی و ساخت به کمک رایانه (CAD/CAM) برای ایجاد ترمیمهای دندانی است. این مقاله چقدر مفید بود؟ اگرچه در سال ۰۷/۲۰۰۶، تعداد دندانپزشکانی که برای NHS کار میکردند، ۲۰ هزار و ۱۶۰ نفر بود، این رقم با اضافه شدن ۶۵۵ نفر به این تعداد، به ۲۰ هزار و ۸۱۵ نفر در سال ۰۸/۲۰۰۷ رسید و بنابراین کشور انگلستان شاهد یک افزایش ۲/۳ درصدی در تعداد دندانپزشکان نظام خدمات سلامت ملی خود بود. کشور ارمنستان در مقایسه با کشورهای اروپایی دوره های تحصیلی مختلف را با شهریه های کمتر و کیفیت بالای آموزشی ارائه می دهد. به هر حال، هر کشور و حتی هر سازمان ممکن است روز مخصوصی را برای افتخار دندانپزشکان انتخاب کند. بیمههای تکمیلی هم مانند بیمههای پایه برخی از خدمات مانند خدمات مرتبط با زیبایی فک، دندان و ایمپلنت را پشتیبانی نمیکنند.

به خاطر همین همه سزاوار این لبخندزیبا هستیم.

برخی از شکنجه ها فیزیکی هستند و برخی از آن ها روانی هستند اما داندانپزشکی تلفیقی از هر دو اینهاست. اما سعی کردیم موارد مورد تایید مردم را در اختیار شما قرار بدیم. اما در برخی از شرایط تعدادی از این ارگانیسمها در بدن ما ایجاد بیماری میکنند. به خاطر همین همه سزاوار این لبخندزیبا هستیم. زندگی بهتر با یک لبخند زیبا آغاز میشود چون همه سزاوار لبخند هستند. مهربان ترین چون می خواهند شما را خوب کنند، بی باک ترین چون یک انبر دارند تا دندان خراب را بیرون بکشند. برای کسب نتیجۀ بهتر میتوانید از زنانی که تجربۀ زایمان در آن بیمارستان دارند یا کارکنان بیمارستان تحقیق کنید. ترمیم و یا پر کردن دندان توسط مواد خاص دندانپزشکی نظیر کامپوزیت و آمالگام و همچنین ارائه درمان های زیبایی در محدوده دندانها میتواند توسط متخصص ترمیمی انجام گردد. طب داخلی، یک تخصص جداگانه پزشکی است که به ویژه با تشخیص، کنترل و درمان غیر جراحی بیماریهای غیرمعمول یا وخیم سروکار دارد؛ چه مربوط به یک دستگاه بدن باشد یا چند دستگاه بهطور کلی. در تقویم کی و چند شنبه است؛ روز جهانی دندانپزشک در تقویم چه روزی است و علت نامگذاری روز دندانپزشک پرداخته ایم. اگر چند روز درد دندون کشیده باشی، اون وقت دندونپزشک رو فرشته نجات و عامل خوشبختی خودت میدونی.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد ایران دندانپزشکی لطفا از سایت ما دیدن کنید.

دندان پزشک عمومی

دوشنبه, ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳، ۱۱:۴۱ ب.ظ | | ۰ نظر

 

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با ایران دندانپزشکی وب سایت خود باشید. اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد besttehrandoctors.ir لطفا از سایت ما دیدن کنید.

پزشک نکات و راهنما

چه زمانی نیازی به مراجعه به پزشک زنان و زایمان نیست؟ یک دندانپزشک عمومی سعی میکند از بروز مشکلات مربوط به دهان و دندان جلوگیری کند. در مواقعی که برای جایگزینی دندان ها، تعداد کمتری دندان وجود داشته باشد و یا فقط در یک طرف دهان، دندان ها از دست رفته باشند از بریج دندان استفاده میشود. در سایر روش های درمانی مانند ارتودنسی، برای صاف و مرتب کردن دندان ها، از جراحی فک برای جا به جا کردن استخوان فک استفاده میشود. برای استفاده از این محافظ، دندانپزشک میبایست از دندان های فرد به طور دقیق قالب بگیرد و متناسب به اندازه ی دندان ها و فک آن فرد محافظی مخصوص بسازد. انتخاب بعضی ها پروتز دندانی معمولی است که روی لثه قرار میگیرد و بعضی ها نیز اوردنچر یا همان کاشت دندان را انتخاب میکنند. کامپوزیت روی سطح بیرونی دندان ها قرار میگیرد. در این پایگاه ضمن انتشار آخرین اخبار نظام سلامت، اخبار فرهنگسازی سلامت نیز مورد توجه جدی قرار میگیرد. تقریبا در تخمدان ۸ درصد زنانی که پیش از دوران یائسگی خود قرار دارند کیستهای بزرگی شکل میگیرد که به راهکارهای درمانی مانند لاپاراسکوپی کیست تخمدان نیاز دارند. به پزشکی که در طول دوران تحصیلی موضوعاتی مثل مراقبت از دهان، لثه، دندان کودکان و نوزادان را مورد بررسی قرار میدهد و تخصصش در این رشته است، دندانپزشک اطفال و کودکان گفته میشود.

هورمون های جنسی زنانه، هورمون های بسیار مهمی در بدن هستند که سلامت جنسی و تولید مثل زنان را تحت تاثیر قرار می دهند، و باعث بروز تغییرات مختلفی در دوران بلوغ، بارداری و یائسگی در بدن زنان می شود. این روش مثل آمالگام دندانی برای بازسازی و ترمیم دندان ها استفاده میشود اما امروزه استفاده آمالگام بسیار کمرنگ شده و به همین دلیل از پر مصرف ترین مواد ترمیمی میتوان به کامپوزیت ها اشاره کرد. شعبه تامین اجتماعی پس از بررسی مدارک و تایید هزینه، نسبت به پرداخت کمک هزینه دندان مصنوعی اقدام میکند. درسهای تخصصی به درسهایی گفته میشود که اطلاعات و آگاهیهای لازم را درباره رشته تخصصی به دانشجو داده، او را با مفاهیم تخصصی و عمده رشته مورد نظر آشنا میکند و آموزشهای لازم را به او میدهند. در رشته دندانپزشکی درسهای تخصصی عبارتند از: کالبدشناسی و مرفولوژی دندان، زبان خارجی اختصاصی، جنین و بافتشناسی فک و دهان ، آسیبشناسی دهان، ارتودنسی، اندودنتیکس، بیماریهای دهان و تشخیص ، بیولوژی دهان، پریودنتولوژی، دندانپزشکی ترمیمی(پروتز متحرک پارسیل، پروتز ثابت ، پروتز کامل) جراحی دهان و فک و صورت ، دندانپزشکی کودکان، رادیولوژی دهان ، گوش و حلق و بینی ، نظام پزشکی و طب قانونی، بهداشت عمومی و اکولوژی ، بهداشت محیط زیست ، دندانپزشکی مجتمعی ، بیماریهای روانی ، بیماریهای درونی، فارماکولوژی ، بهداشت دهان و تغذیه و ندانپزشکی پیشگیری مواد دندانی و پایاننامه (رساله).

قبل از انجام این روش دندان ها به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته ومشکلاتی از قبیل عصب کشی ، پرکردن دندان، جرمگیری، درمان عفونت، کشیدن دندان های اضافی(مانند دندان عقل)، کشیدن دندان های پوسید،جراحی فک و دندان و … این روش یکی از رایج ترین و موفق ترین روش ها برای اصلاح ناهنجاری های مربوط به فک و دندان است. به شما توصیه میکنیم با روش فلوراید تراپی از بروز اینگونه مشکلات جلوگیری کنید و ایمنی دهان و دندان ها خود را افزایش دهید. دلیل انتظار شما این است که پزشک باید برای تمام مادران وقت کافی را بگذارد و ممکن است سوالها یا معاینات یک مادر باردار کمی بیشتر طول بکشد و همین باعث تغییر در زمانبندیها شود. تجربه عملی ممکن است شامل تمرین بالینی، مدیریت بیمار و کار آزمایشگاهی دندانپزشکی باشد. فصلنامه مدیریت ارتقای سلامت (به انگلیسی: Journal of Health Promotion Management (JHPM)) نام یک فصلنامه علمی-پژوهشی (پزشکی)، فارسی زبان میباشد که انجمن علمی پرستاری ایران صاحب امتیازی آن را بر عهده دارد.

به زبان ساده ­­تر یعنی اینکه بتوانیم از آموخته ­های مفاهیم سلامت در راستای خودمراقبتی و ارتقای سلامت خود استفاده نماییم. در نهایت، سدان مد به عنوان بزرگ ترین فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی، با ارائه خدمات مطلوب و کیفیت بالا، به ارتقای سطح سلامت جامعه و تسهیل دسترسی به محصولات پزشکی کمک میکند. پس از طی 7 سال دورههای پزشکی، باید 4 سال به طور تخصصی آموزش در زمینه زنان ببینید. به طور خلاصه زن از دو دیدگاه متفاوت در خصوص غذا و تغذیه باید مورد توجه قرار گیرد. وی یادآور شد: استرس، اضطراب، بی اشتهایی و افسردگی در این بحران در میان زنان ۲۷ درصد و در میان مردان ۱۰ درصد بوده و مشکلات روانی در مردان زیر ۵۰ سال در زمان شیوع بیماری، نزدیک به ۴۰ درصد و در زنان بالای ۶۰ درصد گزارش شده است. در صورتی که بیمار موفق به گذران دوره بحران شود و علائم خطر را پشت سربگذارند ، پزشک معالج با کمک گرفتن از تجهیزات پشتیبان حیات ، علائم آن ها را ثابت نگه می دارد . اما باید به این نکته توجه داشته باشید که دندانپزشکان اطفال باید مهارت برخورد با کودکان را داشته باشند، زیرا نوزادان و کودکان به سختی در پروسه ی درمان همکاری میکنند پس در نتیجه پزشک متخصص باید با روش های مخصوص، دندان های آنها را مورد بررسی و معالجه قرار دهد.

اگر این پلاک باعث شکسته شدن مینای دندان بشود، باکتری ها وارد هسته ی دندان شده و باعث آلوده شدن خون و اعصابی که در هسته ی دندان وجود دارد میشود و این امر میتواند آسیب جدی به دندان وارد کند. اگر من نخواهم به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنم تکلیف دریافت سهم بیمه تکمیلی بنده از شرکت بیمه آسیا چیست؟ در این نوع فروشگاه که بعد از به وجود آمدن اینترنت پا به عرصه وجود گذاشت، فروشنده لیست و مشخصات کالاهای خود را در سایت قرار میدهد و خریدار پس از مراجعه به این سایت و مطالعهٔ مشخصات و ویژگیهای کالا، نسبت به ثبت سفارش خرید از فروشگاه اقدام میکند. در این روش پروتز های محرک را با ایمپلنتهای دندانی ترکیب میکند تا ظاهری بسیار طبیعی به دندان ها بدهند. در این روش، برای ترمیم ظاهر دندانی که شکسته شده و یا به شدت لکه دار شده، موادی که همرنگ دندان است به دندان چسبیده میشود و یا به اصطلاح باند میشود. به این نکته توجه داشته باشید که این روش نیازمند برنامه ریزی دقیق و طراحی و نصب مناسب است پس در نتیجه به چند جلسه برای این آماده سازی این روش نیاز است چون ممکن است دندانپزشک مهارت و تخصص کافی در این امر نداشته باشد.

گارانتی بدون استرس پزشک

اما در عکسبرداری رنگی رحم ممکن است با تشخیص پزشک و انتخاب بیمار، نیاز به بیهوشی باشد. متناسب با نوع لکه ی ایجاد شده، روش های زیادی برای از بین بردن لک های روی دندان وجود دارد اما اگر لکه های ایجاد شده روی دندان سرسخت باشد، از بلیچینگ دندان استفاده میشود در کل روش های مختلفی برای از بین بردن لک مورد نظر وجود دارد. رشته دندانپزشکی جزو رشتههای بسیار سخت اما پرطرفدار در سراسر جهان است. دندانپزشکی ترمیمی : این درس شامل بررسی اتیولوژی ، تشخیص ، پیشگیری و درمان و ترمیم ضایعات بافتهای سخت دندانی به منظور حفظ سلامت و زیبایی دندانهای طبیعی و بافتهای نگهدارنده آنهاست. کمک کرد که شاخصهای سلامت زنان بهبود یابد، با این وجود هنوز مشکلاتی وجود دارد که این برنامه درصدد برطرف کردن آنهاست. هر آنچه که نیاز دارید و به ذهن شما خطور میکند در اینجا پیدا خواهید کرد. از اولین شرکتهای تخصصی خرید و فروش لوازم دندانپزشکی در اصفهان ، آماده ارائه خدمات به شما دندانپزشکان عزیز در تمام شهرهای ایران میباشد. یکی از رشتههای تخصصی بالینی که پزشکان عمومی آن را می گذرانند. درس های پایه به درسهایی گفته میشوند که زمینهساز ورود دانشجو به درسهای اصلی و تخصصی و فراگیری آنهایند.

اولین نفری باشید که کارشناسان درباره پزشک چه می گویند

بایگانیشده از اصلی در ۱۳ دسامبر ۲۰۱۴. تاریخ نشان میدهد که زنان در جامعه یمن نقشهای اصلی ایفا کردهاند. اگر به دنبال عملکرد بالا دندان و راحتی هستید به شما توصیه میکنیم که از روش اوردنچر دندان استفاده کنید. یکی از بهترین روش ها برای زیبایی دندان این روش است، همانطور که میدانید دندان های سفید و تمیز ظاهری زیبا دارند و باعث لبخندی جذاب در صورت شما میشوند پس اگر به دنبال سفید شدن دندان هایتان هستید این روش را به شما توصیه میکنیم. اگر میخواهید لبخندی زیبا داشته باشید و به دنبال دندان هایی با ظاهر منظم، تمیز، سفید، یکدست و سال هستید میتوانید از این روکش ها استفاده کنید. در این روش متخصص طرح لبخندی زیبا متناسب با فرم صورت مراجعه کننده طراحی میکند و خطوط لثه را اصطلاح میکند. این عمل بسیار عمل حساسی است پس به این نکته توجه داشته باشید که حتما توسط جراح دندان، این عمل را انجام دهید. در این رشته درسهای پایه جمعا به تعداد ۴۳ واحد درسی است که عبارتند از: فیزیک پزشکی ، بیوشیمی ، بافتشناسی انسانی، جنینشناسی، تشریح ، ژنتیک انسانی، میکروبشناسی، ایمنی شناسی، فیزیولوژی، روانشناسی عمومی، آسیبشناسی عمومی.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد ایران دندان بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

تلویزیون سونی 65X80L

پنجشنبه, ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۳، ۰۱:۳۴ ب.ظ | | ۰ نظر

تلویزیون ال ای دی سونی 65X80L دارای پنل ADS می باشد. پنل ADS نوعی از پنل IPS است با این تفاوت که زاویه دید بهتر، روشنایی صفحه نمایش بیشتر و زمان پاسخگویی به نسبت پایین تری دارد. همچنین پنل های ADS استحکام بیشتری دارند و در برابر ضربه مقاوم تر هستند، اما عمق رنگ مشکی آن ها در حد پنل های VA نیست. سونی در این مدل از نور پس زمینه Direct LED استفاده کرده است. این تلویزیون نیز مانند مدل مشابه سال گذشته خود فاقد تکنولوژی تاریکی موضعی (Local Dimming) می باشد. در این محصول کنترل نور پس زمینه به کمک تکنولوژی Frame Dimming و Dynamic Backlight Control انجام و کنتراست تصویر لازم ایجاد می شود. صفحه نمایش تلویزیون مذکور عمق رنگ 10 بیت (8 بیت + FRC) دارد. سونی در این مدل از تکنولوژی Triluminos Pro استفاده کرده است و به همین دلیل توانایی تولید و نمایش طیف گسترده ای از رنگ ها را دارد. همچنین به لطف تکنولوژی Live Color، رنگ ها را به صورت زنده و دقیق تر در این تلویزیون مشاهده می کنید. این محصول دارای صفحه نمایش 60 هرتز است و با استفاده از تکنولوژی Motionflow XR 240 توانایی نمایش صاف و روان صحنه های سریع را دارد.

تلویزیون سونی 65X80L
تلویزیون سونی 75X80L
تلویزیون سونی 65X85L

تلویزیون فورکی سونی 65X80L در حدود 8.3 میلیون پیکسل دارد و تصاویر و صحنه ها را با جزئیات خوبی نمایش می دهد. تلویزیون پیش روی شما مجهز به پردازنده 4K HDR Processor X1 است و به کمک تکنولوژی 4K X-Reality PRO علاوه بر کاهش نویز می تواند رزولوشن محتوای در حال پخش را ارتقا ببخشد تا هر محتوایی را در حد کیفیت تصویر فورکی در آن تماشا نمایید. تلویزیون مذکور هنگام پخش محتواهای 2K و HD ارتقا کیفیت تصویر به 4K را به خوبی انجام می دهد اما برای ارتقا کیفیت تصویر محتواهایی با کیفیت پایین تر نباید انتظار معجزه را از آن داشته باشید. این تلویزیون توانایی پخش محتوای HDR را دارد و از فرمت های دالبی ویژن، HDR10 و HLG پشتیبانی می کند. این محصول با برخورداری از تکنولوژی Object-based HDR Remaster توانایی بهبود محتوای SDR و نمایش آن در حد HDR را دارد تا حتی صحنه های SDR را نیز با عمق بیشتری ببینید. همچنین این مدل به لطف برخورداری از تکنولوژی Dynamic Contrast Enhancer می تواند کنتراست تصاویر و صحنه ها را به صورت پویا بهبود ببخشد تا شاهد کیفیت تصویر بهتری باشید.

 

تلویزیون 65X80L مجهز به 4 پورت HDMI 2.0 است و همانند مدل سال گذشته خود خبری از پورت HDMI 2.1 در آن نیست. این تلویزیون می تواند حداکثر رزولوشن و کیفیت تصویر فورکی با رفرش ریت 60 هرتز (4K@60Hz) را به شما ارائه دهد. تلویزیون پیش روی شما دارای حالت بازی (Game Mode) است و برخی از ویژگی های اولیه گیمینگ مانند تکنولوژی ALLM را در اختیار شما قرار می دهد. این محصول از قابلیت HGiG پشتیبانی نمی کند اما اگر تلویزیون را به کنسول بازی پلی استیشن 5 متصل کنید، به لطف قابلیت Auto HDR Tone Mapping می توانید عملکرد مشابهی را در آن تجربه نمایید. در واقع قابلیت Auto HDR Tone Mapping این امکان را فراهم می کند تا در قسمت های تاریک و روشن بازی های HDR جزئیات بیشتری را ببینید. همچنین تلویزیون مذکور دارای قابلیت Auto Genre Picture Mode نیز می باشد. به لطف قابلیت گفته شده اگر این مدل را به کنسول PS5 متصل کرده و بازی را اجرا کنید، تلویزیون به طور خودکار به حالت بازی می رود و دیگر نیازی به تنظیم آن به صورت دستی نیست. علاوه بر آن در صورت پخش فیلم از طریق کنسول پی اس 5 (PS5)، این تلویزیون به طور خودکار به حالت استاندارد (Standard Mode) می رود تا شاهد بهترین کیفیت تصویر باشید. سونی امسال به تلویزیون های 2023 خود (از جمله این تلویزیون) قابلیت Game Menu را اضافه کرده است. در واقع قابلیت Game Menu به شما این امکان را می دهد تا در حین بازی به برخی از قابلیت های مخصوص بازی دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال به کمک قابلیت Screen Size در این محصول می توانید اندازه صفحه بازی را به دلخواه خود تنظیم نمایید. همچنین با فعال کردن قابلیت Black Equalizer می توانید در صحنه های تاریک بازی ها جزئیات بیشتری را مشاهده کرده و چیزی را از دست ندهید. تلویزیون پیش روی شما دارای قابلیت Crosshair می باشد کهبا فعال کردن آن یک نقطه نشانه گیری مجازی برای هدف گیری آسان تر در صفحه تلویزیون اضافه می شود. این قابلیت به خصوص در بازی های شوتر و اول شخص بسیار کاربردی است تا بتوانید راحت تر هدف بگیرید. علاوه بر موارد گفته شده، این مدل به لطف قابلیت Motion Blur Reduction صحنه های پرتحرک در بازی ها را به صورت صاف و روان به شما نمایش داده و از تاری تصویر در صحنه های سریع می کاهد. با توجه به موارد گفته شده این تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی نسل هشتم ( مانند Xbox One X و PS4 Pro) مناسب است. همچنین امکان اتصال تلویزیون مذکور به کنسول های بازی نسل نهم PlayStation 5 یا حتی Xbox Series X نیز وجود دارد اما نمی توانید از حداکثر قدرت و کیفیت تصویر 4K@120Hz آن کنسول ها بهره مند شوید.

 

تلویزیون هوشمند سونی 65X80L مجهز به سیستم عامل Android 10 می باشد. سونی در این محصول از رابط کاربری Google TV استفاده کرده است تا کار با این تلویزیون لذت بخش و آسان تر شود. تلویزیون پیش روی شما مانند مدل سال گذشته خود قابلیت ساخت چندین پروفایل از جمله پروفایل مخصوص کودکان (Kids Profile) را دارد و امکانات خوبی را در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید برنامه و بازی های اندرویدی دلخواه خود را به راحتی در این مدل نصب کنید. برای این کار تنها کافی است تا به فروشگاه گوگل پلی (Google Play Store) مراجعه کرده و برنامه یا بازی مد نظر خود را دانلود و نصب نمایید. امسال سونی در اقدامی غافلگیر کننده میزان حافظه داخلی این تلویزیون را ارتقا داد و به جای حافظه داخلی 16 گیگابایتی، آن را به حافظه 32 گیگابایتی مجهز کرده است. البته به این نکته توجه کنید که همه فضای حافظه داخلی گفته شده در دسترس شما نیست و بخشی از آن مختص برنامه های از پیش نصب شده، فایل های سیستمی و سیستم عامل تلویزیون می باشد. این تلویزیون در حدود 19 گیگابایت حافظه در دسترس دارد که شما می توانید از آن برای نصب برنامه و بازی های اندرویدی استفاده کنید. در بسته بندی این تلویزیون جدیدترین ریموت کنترل هوشمند سونی تا به امروز وجود دارد (البته در مناطق جغرافیایی مختلف این ریموت کنترل ممکن است متفاوت باشد). ریموت کنترل تلویزیون مذکور از نوع استاندارد (Standard Remote) و مدل RMF-TX810V می باشد که از نظر ظاهری شبیه به مدل سال گذشته خود است. این ریموت کنترل مجهز به میکروفون داخلی است و با استفاده از آن می توانید به صورت صوتی با تلویزیون تعامل نمایید. البته این تلویزیون دارای میکروفون داخلی نیز می باشد و شما به کمک قابلیت Hands-free Voice Search (بدون نیاز به ریموت کنترل) هم می توانید از قابلیت فرمان و جستجوی صوتی استفاده کنید. سونی برای حفظ حریم شخصی شما یک کلید فیزیکی در زیر این تلویزیون و کنار دکمه پاور قرار داده است تا در صورت نیاز بتوانید میکروفون داخلی محصول را خاموش و روشن نمایید. این محصول از اینترنت اشیا (IoT) پشتیبانی می کند و شما می توانید از طریق تلویزیون لوازم خانگی و خانه هوشمند خود را مدیریت و کنترل نمایید. تلویزیون پیش روی شما مجهز به وای فای 5 (802.11ac) است و قابلیت Wi-Fi Direct نیز دارد و شما می توانید بدون نیاز به مودم، موبایل هوشمند خود را به تلویزیون متصل کنید. همچنین به لطف کروم کست داخلی (Chromecast Built-in) در این مدل می توانید تصویر صفحه نمایش موبایل هوشمند (اندرویدی و آی او اس) خود را در صفحه نمایش بزرگ تلویزیون مشاهده نمایید. همچنین امکان پخش محتوای دلخواه از موبایل های اندرویدی و iOS روی این تلویزیون نیز وجود دارد. البته برای این کار می بایست برنامه Google Home را بر روی موبایل خود نصب کرده و از طریق آن به تلویزیون متصل شوید. به لطف تکنولوژی Ambient Optimisation در این محصول صدا و تصویر تلویزیون با توجه به شرایط محیط تنظیم می شود تا همیشه شاهد بهترین تجربه صوتی و تصویری باشید. همچنین با استفاده از برنامه Living Decor می توانید زمانی که از تلویزیون مذکور استفاده نمی کنید، آن را به یک قاب عکس یا اثر هنری زیبا و جذاب تبدیل کنید. امسال سونی قابلیت جدید و جذاب Channel List Edit From Mobile Device را به این مدل اضافه کرده است تا بتوانید به راحتی از طریق موبایل خود لیست شبکه ها در این تلویزیون را مدیریت کنید. تنها کافی است تا برنامه TV Channel Editor for BRAVIA را روی موبایل (اندرویدی و iOS) خود نصب کرده و از طریق آن موبایل را به تلویزیون متصل کنید. پس از اتصال، لیست شبکه ها در موبایل شما نمایش داده می شود و شما می توانید به راحتی شبکه های تلویزیون را از طریق موبایل جابه جا، تغییر نام و حتی حذف نمایید. علاوه بر موارد گفته شده، تلویزیون پیش روی شما از دوربین Bravia Cam سونی مدل CMU-BC1 پشتیبانی می کند. شما می توانید پس از تهیه جداگانه دوربین Bravia Cam، آن را از طریق پورت USB به این مدل وصل نمایید. دوربین مذکور قابلیت هایی مانند تشخیص حضور کاربر، تشخیص فاصله کاربر تا تلویزیون، ژست های حرکتی و تماس صوتی و تصویری را به این محصول اضافه می کند. همچنین سونی به کمک اطلاعاتی که از این دوربین به دست می آورد و تکنولوژی Ambient Optimisation Pro صدا و تصویر تلویزیون مذکور را دقیق تر تنظیم می کند. بنابراین از تماشای برنامه در حال پخش در این تلویزیون بیشتر لذت خواهید برد. همچنین این محصول از برنامه CalMAN نیز پشتیبانی می کند و شما با استفاده از آن می توانید تصویر تلویزیون خود را کالیبره نمایید. البته کالیبره کردن تلویزیون کاری تخصصی است و نیاز به دانش کافی دارد. تلویزیون پیش روی شما دارای گیرنده دیجیتال داخلی (DVB-T2) است و برای دریافت شبکه های داخلی به گیرنده مجزایی نیاز ندارید. متاسفانه گیرنده این تلویزیون قابلیت ضبط برنامه را ندارد. همچنین این مدل فاقد گیرنده دیجیتال خارجی (DVB-S2) است، در نتیجه برای دریافت و نمایش شبکه های خارجی حتما نیاز به گیرنده دیجیتال مجزا دارید.

لپتاپ دست دوم

پنجشنبه, ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۳، ۰۱:۲۳ ب.ظ | | ۰ نظر

لپ تاپ استوک چیست ؟

  

لپ تاپ استوک یا دست دوم به لپ تاپی گفته می شود که از حالت آکبند یا بسته بندی کارخانه ای خارج شده باشد . یکی از سیاست های فروشگاه های اروپایی و امریکایی ، امکان بازپس گیری اجناس فروخته شده تا 30 روز پس از خرید می باشد . این سیاست موجب می گردد که برخی افراد به دلایلی مانند تمایل به خرید مدل جدیدتر ، لپ تاپ نو را به فروشگاه بازگردانند . از آنجایی که این کالاها از حالت بسته بندی اولیه خارج شده اند ، امکان فروش مجدد آن به عنوان جنس جدید وجود ندارد . بنابراین لپ تاپ های بازگردانده شده که در انبار موجود هستند پس از درجه بندی کیفی A ، B ، C و D قابل فروش در بازار مخصوص لپ تاپ های استوک خواهند بود . 

از طرفی شرکت های اروپایی و امریکایی ، جهت جلوگیری از کاهش ارزش مالی کامپیوترهای مجموعه ، هر ساله سفارش سیستم های جدید را به شرکت های سازنده می دهند . همواره در این شرکت ها تعداد قابل توجه ای لپ تاپ سالم در انبار موجود می باشد که در صورت از رده خارج شدن لپ تاپ های کارمندان سریعا جایگزین شوند . در این حالت نیز لپ تاپ های سالم دیگری بدون استفاده باقی می مانند . 

خرید لپ تاپ ارزان
قیمت لپ تاپ دست دوم
لپتاپ دست دوم

به دلایل اشاره شده در بالا و همچنین حفظ سلامتی محیط زیست ، این لپ تاپ ها وارد بازار لپ تاپ استوک می گردند . این لپ تاپ های دست دوم اروپایی و امریکایی ، علاوه بر قطعات با کیفیت و ظاهر سالم ، به دلیل وجود نداشتن گارانتی اصلی شرکت تولید کننده ، از قیمت پایین تری نیز برخوردارند . این به آن معناست که قیمت دستگاه صرفا بر اساس ارزش کارکردی لپ تاپ مشخص می شود . 

لپ تاپ های استوک ( دست دوم ) در گروه های مختلفی قابل دسته بندی هستند ، اما از نظر کاربردی در چهار دسته اصلی لپ تاپ شخصی ، اداری / تجاری ، گرافیکی حرفه ای و گیمینگ جای می گیرند .

   

لپ تاپ دست دوم شخصی

   

لپ تاپ های شخصی را به نام لپ تاپ های خانگی ، دانش آموزی و دانشجویی نیز می شناسند . این لپ تاپ ها معمولا از نمایشگرهایی در سایز 15.6 اینچی برخوردار هستند تا کاربران علاوه بر توانایی اجرای برنامه های پرکاربردی مانند آفیس (word ، excel ، powerpoint و ... ) ، گشت و گذار در اینترنت و ویرایش سبک تصاویر ، امکان تماشای فیلم یا اجرای بازی های سبک را نیز داشته باشند . رزولوشن نمایشگر این لپ تاپ ها معمولا HD می باشد . پردازنده های به کار رفته در این لپ تاپ ها معمولا از خانواده پنتیوم ، Celeron یا Core i3 شرکت اینتل و یا پردازنده های Athlon و Ryzen3 از شرکت AMD هستند . پردازنده های این لپ تاپ های استوک ، از کارت گرافیک یکپارچه مانند Intel HD 4000 برخوردارند که برای اجرای برنامه های گرافیکی و بازی های ساده ، تماشای فایل های ویدئویی و انیمیشن نیازی به ارتقاء توانایی گرافیکی آن نخواهید داشت . معمولا رم این لپ تاپ های دست دوم ، از ظرفیت چهار گیگابایتی برخوردار بوده و حافظه اصلی آنها با ظرفیت بالایی از نوع HDD است . این لپ تاپ ها معمولا از پورت های پرکاربرد USB ، VGA و LAN برخوردارند .

  

لپ تاپ اداری / تجاری دست دوم

  

لپ تاپ های اداری / تجاری معمولا برای حسابداری ، برنامه ریزی و مدیریت مورد استفاده قرار می گیرند . این لپ تاپ ها به دلیل ماهیت کاربردی معمولا از نظر وزنی سبک تر از لپ تاپ های دیگر دسته بندی ها هستند . بنا به همین ویژگی ، اندازه نمایشگر آنها بین 13 اینچ تا 15 اینچ می باشد . اصطلاحا به لپ تاپ های استوک سبک وزن ، اولترابوک استوک نیز گفته می شود . همچنین به جهت کاهش وزن و سایز ، این لپ تاپ ها فاقد درایو نوری داخلی و کیبورد مخصوص اعداد هستند . پردازنده به کار رفته در این لپ تاپ ها معمولا از گروه Core i شرکت اینتل و پردازنده‌های Athlon و Ryzen 3 شرکت AMD می باشد . ضمنا این لپ تاپ ها معمولا دارای کارت گرافیک اختصاصی نمی باشند ، اما کارت گرافیک مجتمع با پردازنده آنها ، قابلیت اجرای برنامه های ساده ویرایش تصاویر ، بازی های سبک و نمایش تصاویر با کیفیت HD را دارد . از آنجایی که اطلاعات ، سرمایه اصلی هر کسب و کاری است ، عموم لپ تاپ های تجاری دارای ماژول " تشخیص اثر انگشت " جهت احراز هویت کاربران واقعی و ماژول " TPM " جهت رمزنگاری اطلاعات مهم سخت افزاری می باشند . همچنین این لپ تاپ های دست دوم علاوه بر پورت های پر استفاده USB ، VGA و ... از پورت سازمانی Dock نیز برخوردارند . جالب است بدانید معمولا جهت پوشش دهی نیاز کاربران در فضاهای کم نور ، این لپ تاپ ها از نور پس زمینه کیبورد برخوردارند .

  

لپ تاپ ورک استیشن استوک

  

لپ تاپ ورک استیشن ، به مثابه یک کیس گرافیک دار قابل حمل است . این لپ تاپ ها به دلیل به کارگیری قطعات پردازشی حرفه ای ، سنگین تر از لپ تاپ های معرفی شده در دسته های پیشین هستند . همچنین رزلوشن نمایشگر آنها معمولا Full HD و یا بالاتر است که با توجه به اینکه در چیدمان سخت افزاری آنها از کارت گرافیک های اختصاصی سری Quadro شرکت انویدیا استفاده شده است ، در ارائه تصاویر با کیفیت توانایی بسیار بالایی دارند . در این لپ تاپ ها از پردازنده های چهارهسته ای اینتل و AMD استفاده می گردد . همچنین با توجه به نوع کارکرد آنها ، رم و حافظه اصلی آن نیز باید ظرفیت و سرعت بالایی در پاسخگویی به نیازهای برنامه های قابل اجرا با این سیستم کامپیوتری را دارا باشند . اگر جزو سازندگان انیمیشن ، تدوینگران حرفه ای ویدئو ، طراحان و مدلسازان سه بعدی هستید و نیاز به رندرگیری دارید ، لحظه ای در خرید این نو لپ تاپ دست دوم شک نکنید . همچنین این لپ تاپ های استوک با کسب گواهینامه ISV از تولیدکنندگان نرم افزارهای گرافیکی مانند Adobe و ... توانایی خود را در اجرای برنامه های حرفه ای گرافیکی به اثبات رسانده اند . ورک استیشن ها معمولا دارای ماژول “ X-rite ” نیز می باشند . این ماژول وظیفه تنظیم نور و رنگ تصاویر را بر اساس نور محیط بر عهده دارد . با توجه به اینکه کاربرد این لپ تاپ ها نیز ماهیت سازمانی دارد ، از پورت Dock و نور پس زمینه کیبورد در ساختار این لپ تاپ ها استفاده شده است .

  

لپ تاپ گیمینگ استوک

  

لپ تاپ های گیمینگ همانطور که از نامشان پیداست برای بازیکنان گیم های کامپیوتری طراحی و عرضه شده اند . اما با توجه به سطح توانایی سخت افزاری و پردازشی آنها ، این سیستم ها قادر به انجام وظایفی جز اجرای بازی ها نیز می باشند . به عنوان مثال برنامه نویسان و طراحان حوزه دیجیتال نیز می توانند با تکیه بر توانایی پردازنده و کارت گرافیک این لپ تاپ ها به انجام کارهای خود بپردازند . لپ تاپ های گیمینگ به طراحی ظاهری غیرساده و جنگاورانه معروف هستند . پردازنده های به کار رفته در این سیستم ها از نسل های جدید پردازنده های اینتل و AMD می باشند . همچنین کارت های گرافیک این سیستم ها ، عمدتا از رده GTX انویدیا و یا Radeon RX Vega M GL از شرکت AMD انتخاب می گردند . با توجه به اینکه فعالیت طولانی مدت قطعات پردازشی موجب داغ شدن لپ تاپ و افزایش احتمال سوختگی قطعات می گردد ، لپ تاپ های گیمینگ از فن های قدرتمندی برخوردار هستند . یکی از نکات ارزشمند درباره این لپ تاپ ها امکان استفاده از دو حافظه SSD و HDD به صورت همزمان است . همچنین نور پس زمینه کیبورد این لپ تاپ های استوک با توجه به فضای گیمینگ معمولا با رنگ های تندی مانند قرمز مزین شده است . 

بهترین پزشک زنان

چهارشنبه, ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳، ۱۲:۵۴ ب.ظ | | ۰ نظر

هشت راه برای ایجاد پزشک زنان بهتر

بنابراین چنانچه قصد بارداری دارید، اما نمی توانید بهتر است به پزشک زنان و زایمانی که به طور اختصاصی در این زمینه فعالیت می کند مراجعه نمایید. در این مدت چنانچه لازم باشد ماما با تزریق داروهای ضد درد به شما کمک می iran-dds.ir - visit the following internet page - کند. گروه سلامت زنان فرهنگستان علوم پزشکی به عنوان یک مرجع علمی و فرهنگی، دیده بان، هدایت گر، مشاور، نظریه پرداز و سیاستگذار در زمینه سلامت زنان بر خود لازم میداند تا با بهره گیری از جدیدترین، بهترین و مناسبترین فناوریها، نیروهای متخصص، و منابع کافی درجهت گسترش مرزهای دانش، ارتقای آموزش، پژوهش و خدمات سلامت زنان تلاش نماید، و ضمن تعامل سازنده و ارتباط نهادمند با سازمانهای مرتبط دولتی و غیر دولتی از طریق بررسی و تحلیل وضعیت سلامت زنان، سیاستها، و راهکارهای مناسب بهبود سلامت زنان را تدوین و پیشنهاد نماید. پس از انتخاب پزشک مورد نظر ، می توانید جهت مشاوره به مطب ایشان مراجعه و مشکل خود را بازگو نمایید. اما چنانچه نیاز دارید که مامای شما دفعات بیشتری شما را معاینه کند باید هزینه آن را پرداخت نمایید. چنانچه متقاضی انجام زایمان طبیعی در خانه هستید باید شرایط آن را زیر نظر متخصص زنان خود فراهم کنید. اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد ایران دندان (وب سایت رسمی) لطفا از صفحه ما بخواهید.

فروشگاه تجهیزات دندان پزشکی

چنانچه شما به مراجعه زیر ربط اطلاع داده باشید که قصد انجام زایمان در خانه را دارید، خدمات خاصی به شما تعلق خواهد گرفت. فقط لازم است در اینترنت به دنبال بهترین مرکز عکس برداری رنگی رحم یا هیستروسالپنگوگرافی باشید تا در یک مرکز حرفه ای تصویربرداری زیر نظر پرسنل مجرب، تست عکس رنگی رحم را انجام دهید. شما باید از بین تمامی آنها بهترین متخصص زنان و زایمانی را انتخاب کنید که با تمامی شرایط رفتاری و اخلاقی شما منطبق باشد. حدوداً ۹۰ درصد از گروه متخصص زنان و زایمان عمومی هستند، این بدان معناست که تمامی خدماتی که یک پزشک زنان و زایمان قادر به ارائه آن است را انجام می دهند. با این وجود، نباید هزینههای مربوط به مراقبت از سلامت را با هزینهای که صرف بهداشت عمومی میشود اشتباه گرفت. یک متخصص در رشته زنان و زایمان باید علاوه بر گذراندن دوره پزشکی عمومی دوره تخصصی که به مدت ۴ سال است را بگذراند و بورد تخصصی زنان و زایمان را کسب کند.

گواهینامه پزشک را که در مطب وجود دارد را بررسی و به دنبال بورد تخصصی زنان و زایمان باشید. به یاد داشته باشید که همیشه در تمام زمینه های پزشکی داشتن تجربه کافی به شما در جهت بهتر شدن کارتان کمک میکند. هر ساله ۳۰۰۰ نفر برای دریافت درمان پزشکی به ایران مراجعه میکند. با این وجود میتوانید بدون حضور در مطب یا بیمارستان، در خانه با بهترین پزشکان ایران تلفنی و متنی گفتگو کنید. با استفاده از بخش جستجو و فیلترهای موجود در این صفحه بهترین پزشکان آنلاین زنان، زایمان و نازایی را جستجو و با کلیک بر روی دکمه دریافت نوبت، اولین نوبت خالی را انتخاب کنید. در پنل سمت راست گزینهای با عنوان دکترهای آماده مشاوره وجود دارد که با فعال کردن آن لیستی از متخصصین دارای نزدیکترین نوبت نمایش داده میشود. در مورد هر اتفاقی که در دوران بارداری یا زایمان رخ داده است توضیح دهید. و این مشکلات در نهایت باعث خطرات جبران ناپذیری همچون بارداری ناخواسته ، بیماری های مقاربتی غیرقابل جبران ، کاهش اعتماد به نفس ، سکس بدون لذت ، استرس جنسی می گردد. اما یکی از مهمترین مواردی که میتواند باعث شود یک پزشک از مهارت کافی برخوردار شود محل تحصیل او است.

نازایی از جمله مشکلاتی است که میتواند به زن، مرد و یا هر دو مرتبط باشد. بهترین متخصصان آنلاین زنان، زایمان و نازایی در پذیرش۲۴ آماده ویزیت حضوری و پاسخگویی به سوالات پزشکی شما هستند. 3. تحصیلات تمام پزشکان زنان، زایمان و نازایی یکی است. خوشحالی از کمک به یک مادر که در انتظار به دنیا آوردن فرزند خود است فقط یکی از وظایف مهم در تخصص شغلی متخصص زنان و زایمان می باشد. دوران بارداری تا زایمان، یکی از شیرینترین و مهمترین مراحل زندگی بانوان است؛ با وجود تمام احساسات شیرین، این دوره به شدت حساس بوده و در روز به روز و هفته به هفته بارداری، خانمها شاهد تغییرات مختلفی در خود هستند. گاهی اوقات خانه بیشترین آرامش را برای یک زن باردار به همراه دارد، بنابراین اگر خانمی در سلامت کامل باشد و بارداری بدون مشکلی را گذرانده باشد، زایمان در منزل به نظر متخصص زنان هیچ ایرادی ندارد. چرخههای قاعدگی گاهی تحت تأثیر انواع مختلف ناتوانیها قرار میگیرند. برنامه راهبردی گروه سلامت زنان فرهنگستان علوم پزشکی در حمایت از اهمیت سلامت زنان که شامل رفاه جسمی،روانی، عاطفی، اجتماعی، و معنوی زنان بوده و تحت تأثیر شرایط بیولوژیکی، اجتماعی، سیاسی، و اقتصادی زندگی آنان میباشد، تدوین گردیده است.

سلامت زنان چه کاری انجام می دهد؟

این برنامه چارچوبی برای فعالیتهای گروه در پاسخ به چالشها و نیازهای سلامت زنان به عنوان نیمی از جمعیت کشور در زمان حال و آینده است. یکی از مهمترین دستاوردهای دنیای مدرن، مشاوره پزشکی آنلاین از راه دور بوده که به سرعت در سراسر دنیا در حال گسترش است. در بعضی از اوقات و به صورت ناگهانی مشکلی برای خودتان یا یکی از آشنایانتان به وجود میآید که دسترسی به یک دکتر زنان برای شما لازم می شود. از تاثیر خدمات دندانپزشکی و دندانسازی تا شیوه تغذیه و تامین مواد لازم برای رشد و تقویت دندانها، موارد بسیاری در تعیین این شاخص نقش دارند. متخصص زنان نیز همانند هر پزشک متخصص دیگری لازم است که در زمینه تشخیص بیماری ها به درستی عمل کرده و در سریعترین زمان ممکن و البته به درستی ریشه یک عارضه و بیماری را تشخیص بدهد و درمان موثر آن را نیز تجویز کند. سپس تا انجام کامل زایمان در کنار شما می ماند و در این مدت علاوه بر اینکه شما را تشویق می کند تا در راحت ترین وضعیت های ممکن قرار بگیرید. بیمارستان پارسا در ولیعصر تهران یعنی در مرکز شهر واقع شده است که رفت و آمد از هر سوی تهران به این بیمارستان راحت است و میتوانید در مواقع اورژانسی و اضطراری با بیشترین سرعت به آن دسترسی داشت.

پزشک نمایش کلی

سایت پذیرش۲۴ خدماتی را برای شما فراهم آورده تا در سریعترین زمان و به راحت ترین شیوه نوبت خود را از دکتر متخصص ایران دریافت نمایید. با استفاده از خدمت نوبت دهی بیمارستان میتوانید بدون مراجعه حضوری به مراکز درمانی، نوبت خود را رزرو کنید. با سلام و خدا قوت من قبلا سابقه کیست تخمدان ریز داشتم و چون مجردم با قرص ال دی که پزشک زنان در دوره های 3 ماهه میدادن مشکلم موقت قطع میشده اما چند روز پیش یه دفعه از سمت چپ شکمم درد شروع شد و به سرعت 5 دقیقه به زیر شکم و سمت چپ کشیده و بالای شکم به طوری که نه توانایی راه رفتن داشتم نه نشستن و نه خوابیدن و قفل کرده بود زیر شکمم و امکان صاف شدن کمرم نبود چون روز تعطیل بود تا صبح دردش رو تحمل کردم البته به شدت مرحله اولی نبود پس از مراجعه روز بعد به متخصص زنان سونو اورژانسی از من گرفته شد و گفتن کیستت نسبت به قبل کوچیکتر شده البته قبلا پیشنهاد عمل و برداشت کیست هم داده شده بود از یه متخصص زنان بنابراین به خاطر درد منو به بیمارستان منتقل دادن تا جراح ببیند بعد از انجام آزمایشات و معاینه تشخیص آپاندیس داده شد اما من نه اشتهام تغییری کرده بود و نه حالت تهوع داشتم و یک شب در بیمارستان زیر سرم بستری بودم بعد از دو روز درد زیاد روز سوم خیلی درد من کمتر شده بود به طوری صاف راه میرفتم که رضایت دادم و بدون عمل مرخص شدم و به بیمارستان دیگه ای مراجعه کردم گفتن آپاندیس نبوده احتمالا سنگ بوده که در سنو نشان داده نشده ولی در آ زمایش خون دیده شده و منو به بیمارستان سوم معرفی کردند در صورتی که من هنوز 1 هفته از قرص ال دی باقی مانده بود و پریود هم نبودم و قرص کابولین برای کاهش پرولاکتین میخوردم اما چون دردم قطع نشده بود برای دفعه دوم سونو کلی از تخمدان و رحم و کلیه ها گرفته شد و آزمایشات ادرار و خون در نتیجه گفتند احتمالا کیست خونریزی کرده و باید مجددا بستری شوم تا دکتر زنان ببیند و انگار برگشت به همان پله اول.

بیمارستان نسوان (امیراعلم کنونی) در سال ۱۳۲۲ خورشیدی بهمنظور ایجاد زایشگاه و تربیت پرستار و ماما تأسیس شد. این فناوری نوع دیگری از تولید افزایشی برای قطعات فلزی است که در ابتدای قرن حاضر توسط Arcam AB ساخته شد. با رعایت موارد زیر میتوان به یک متخصص زنان و زایمان خوب تبدیل شد. پزشک زنان مراقبت از همه اینها و حتی موارد دیگری را ارائه می دهد. در این زیرگروه از فروشگاه تخصصی مواد و تجهیزات دندانپزشکی آزادمد می توانید ماسک، دستکش، سرساکشن، رول پنبه، سرمیکسر و ابزارهای ضروری مطب را تهیه کنید. همان طور که گفته شد، حوزه های تخصصی زنان در زمینه درمان و یا تشخیص انواع بیماری ها است. در صورتی که برای ارزیابی دوره ای خود به طور منظم به فوق تخصص زنان و زایمان مراجعه می کنید و مشکل پزشکی خاصی ندارید، به آزمایش خون نیازی ندارید. تهران به دلیل داشتن موقعیت ویژهی پایتخت بودن و همین طور تعداد جمعیت بالایی که دارد، بیشترین تعداد افراد مراجعه کننده به دکتران زنان را دارا می باشد. فناوری GDP تولید پروتوتایپ سرعت بالایی را ارائه می دهد و برای نمونه سازی صنعتی در مقیاس بزرگ بسیار سودمند است.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد dentalgadget.ir لطفا از صفحه ما بخواهید.

تلویزیون ال جی 65UR78006

سه شنبه, ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳، ۰۱:۳۷ ب.ظ | | ۰ نظر

تلویزیون UR7800 سایز 65 اینچ یکی از تلویزیون های 2023 ال جی می باشد که به صفحه نمایش ال ای دی و کیفیت تصویر فورکی مجهز است. این محصول جزو تلویزیون های سری UR78 است و برای استفاده روزمره، خانگی و تماشای فیلم و سریال کاملا مناسب می باشد. البته به لطف قابلیت Hotel Mode که برای تلویزیون فوق در نظر گرفته شده، می توانید از آن به عنوان یک تلویزیون تجاری در هتل ها نیز استفاده نمایید. این تلویزیون با مدل کامل 65UR78006LL مونتاژ اندونزی و مدل کامل 65UR78006LL مونتاژ مصر و همینطور با مدل کامل 65UR78006LK مونتاژ لهستان وارد بازار ایران شده و موجود می باشد. مونتاژ اندونزی و مصر این تلویزیون مشابه هم هستند اما مونتاژ لهستان آن کمی متفاوت است که در ادامه به تفاوت های آن خواهیم پرداخت. تلویزیون ال جی UR7800 یکی از ارزان ترین تلویزیون های فورکی ال جی در سال 2023 به حساب می آید. تلویزیون مذکور برای اولین بار امسال تولید شده و مدل جایگزینی در سال قبل ندارد؛  تلویزیون ال جی یو آر 7800 با پسوندهای متفاوتی برای مناطق جغرافیایی مختلف تولید می شود. همین موضوع باعث شده تا برخی فروشگاه ها به اشتباه محصول مذکور را با عناوینی همچون تلویزیون ال جی UR78006 یا تلویزیون ال جی 65UR78006 معرفی کنند که به دلیل ناآگاهی آنهاست. مدل دقیق و درست این محصول همان UR7800 است.

تلویزیون ال جی 65UR78006
تلویزیون ال جی 75UR78006
تلویزیون ال جی 65QNED75

 

همانطور که گفته شد، این محصول از جمله تلویزیون های فورکی ال جی است و رزولوشن 3840x2160 پیکسل دارد. تلویزیون فورکی ال جی 65UR7800 به پردازشگر آلفا 5 نسل 6 (α5 Gen6 AI Processor 4K) مجهز است که وظیفه پردازش صدا و تصویر این تلویزیون را برعهده دارد. این پردازشگر عملکرد نسبتا بهتری به نسخه سال گذشته خود دارد. محصول پیش روی شما به لطف پردازشگر فوق و تکنولوژی 4K Upscaler، رزولوشن و کیفیت تصویر محتوای در حال پخش را افزایش داده و همه چیز را با کیفیتی نزدیک به فورکی نمایش می دهد. به طور مثال اگر شما یک فیلم با کیفیت فول اچ دی را در این تلویزیون پخش کنید، آن را با جزئیات بیشتر و کیفیت تصویر بهتری خواهید دید. تکنولوژی Active HDR در تلویزیون فوق وجود دارد که به شما اجازه می دهد بتوانید محتوای HDR با فرمت HLG و HDR10 را در این محصول پخش کنید. متاسفانه امکان نمایش محتوایی که فرمت Dolby Vision دارند در این تلویزیون وجود ندارد که برای یک تلویزیون ارزان قیمت و معمولی، کاملا عادی است و نباید انتظار زیادی از آن داشت. ال جی تلویزیون فوق را به تکنولوژی Dynamic Tone Mapping مجهز کرده است که باعث بهبود کنتراست و کیفیت تصویر محتوای HDR می شود. همچنین از الگوریتم HDR10 Pro در این تلویزیون استفاده شده است که به گفته ال جی، کنتراست و کیفیت تصویر محتوای HDR با فرمت HDR10 را در صحنه های مختلف بهبود می بخشد. محصول پیش روی شما دارای حالت های تصویر مختلفی است که می توانید با توجه به نیاز و سلیقه خود از آن ها استفاده کنید تا فیلم و سریال ها را با همان کیفیتی که در نظر دارید مشاهده نمایید. قابلیت Filmmaker Mode در تلویزیون فوق وجود دارد که با فعال کردن آن، فیلم و سریال ها را با همان کیفیتی که سازنده در نظر داشت مشاهده خواهید کرد.

 

تمام مونتاژهای تلویزیون ال ای دی ال جی 65UR7800 ممکن است هم با پنل VA و هم با پنل IPS در بازار موجود باشند. این محصول با پنل IPS زاویه دید گسترده ای را در اختیار شما قرار می دهد که برای تماشا از زوایای مختلف گزینه مناسبی می باشد. البته لازم است بدانید که این نوع پنل توانایی نمایش رنگ مشکی به صورت عمیق را ندارد و برای استفاده در محیط های تاریک توصیه نمی شود. در مقابل این تلویزیون با پنل VA توانایی آن را دارد که رنگ مشکی را با عمق بیشتری (به ویژه در محیط های تاریک) نمایش دهد اما متاسفانه زاویه دید محدودتری دارد؛ بنابراین در صورتی که به دنبال تجربه کیفیت تصویر بهتری هستید و زاویه دید گسترده اهمیت چندانی برایتان ندارد، می توانید این تلویزیون را با پنل VA تهیه نمایید. ال جی از نور پس زمینه Direct LED در تلویزیون فوق استفاده کرده است. این بدان معناست که ال ای دی هایی درست پشت صفحه نمایش تلویزیون چیده شده اند تا نور صفحه نمایش را تامین کنند. تلویزیون مذکور به سنسور نور (Illuminance Green sensor) مجهز است و به لطف تکنولوژی AI Brightness Control، نور صفحه را با توجه به میزان روشنایی محیط تنظیم می کند تا همیشه کنتراست مطلوبی را در اختیار بیننده قرار دهد. متاسفانه این محصول فاقد تکنولوژی Local Dimming است و نمی تواند تاریکی موضعی ایجاد کند. البته الگوریتم اختصاصی ال جی یعنی LG Local Contrast نیز در تلویزیون فوق به کار گرفته شده است تا بتواند به صورت نرم افزاری، کمی کنتراست تصاویر را بهبود ببخشد. عمق رنگ این تلویزیون در واقع 8 بیت واقعی است اما به کمک تکنولوژی Frame Rate Control (FRC)، از عمق رنگ 10 بیت پشتیبانی می کند. با وجود تمام این توضیحات، در صورتی که به تماشای فیلم و سریال در محیط تاریک علاقه دارید، بهتر است حداقل به سراغ تلویزیون هایی که پنل VA دارند بروید. تلویزیون مذکور دارای صفحه نمایش با رفرش ریت 60 هرتز است و می تواند محتوای فورکی را با حداکثر سرعت 60 هرتز به نمایش درآورد.

 

تلویزیون یو آر 7800 سایز 65 اینچ امکانات اولیه مخصوص بازی را دارد اما با توجه به مشخصاتی که دارد، نمی توان آن را یک تلویزیون گیمینگ در نظر گرفت. همانطور که گفته شد، این تلویزیون رفرش ریت 60 هرتز دارد و نهایتا می تواند کیفیت تصویر 4K@60Hz را در اختیار شما قرار دهد. تلویزیون مذکور دارای 3 پورت HDMI 2.0 است و خبری از پورت HDMI 2.1 در آن نیست. تکنولوژی هایی مانند VRR و Nvidia G-sync نیز در تلویزیون فوق دیده نمی شود و نمی تواند رفرش ریت متغییر در اختیار شما قرار دهد. فناوری ALLM در تلویزیون مذکور وجود دارد که باعث می شود تاخیر ورودی یا همان Input Lag در هنگام بازی کردن کاهش پیدا کند. کاهش تاخیر ورودی یعنی زمان بین فشردن دکمه و انجام عمل مورد نظر در بازی و مشاهده آن در تصویر، کمتر خواهد شد. این موضوع باعث می شود عکس العمل شما در بازی ها سریع تر باشد و از بازی لذت بیشتری نیز ببرید. قابلیت HGiG در تلویزیون فوق وجود دارد تا بخش های تاریک و روشن بازی های HDR سازگار را با جزئیات بیشتری مشاهده کنید. ال جی این تلویزیون را به قابلیت Game Optimizer و Game Dashboard مجهز کرده است تا حتی در هنگام بازی نیز بتوانید تنظیمات گیمینگ تلویزیون را بسته به نیاز خود تغییر دهید. به طور مثال در این بخش شاهد قابلیت Black Stabiliser هستیم که به شما اجازه می دهد با تغییر گاما، جزئیات بیشتری را در نقاط تاریک بازی مشاهده کنید. قابلیت AI Game Sound نیز در این بخش قرار دارد که با فعال کردن آن، صدای تلویزیون به کمک هوش مصنوعی بهبود پیدا می کند. با وجود تمام این ویژگی ها، محصول فوق جزو تلویزیون های گیمینگ به حساب نمی آید و برای بازی با کنسول های نسل 9 پیشنهاد نمی شود. زیرا با این تلویزیون نمی توانید از تمام ظرفیتی که کنسول بازی شما دارد بهره ببرید. اما اگر کنسول بازی نسل 8 مانند PS4 یا Xbox One X دارید، تلویزیون مذکور از آن ها به طور کامل پشتیبانی می کند و می تواند نیاز شما را برآورده سازد. البته خبر خوب دیگر این است که تلویزیون پیش روی شما، از برخی سرویس های گیمینگ ابری (Cloud Gaming) پشتیبانی می کند. این یعنی اگر کنسول بازی نیز نداشته باشید، می توانید به کمک یک اینترنت پر سرعت و خرید اشتراک سرویس های پشتیبانی شده، به انجام بازی های مورد علاقه خود در این تلویزیون بپردازید. ال جی حتی قابلیت HID را نیز برای محصول فوق در نظر گرفته است تا بتوانید با متصل کردن ماوس، کیبورد و یا حتی دسته بازی بلوتوثی یا USB به تلویزیون، راحت تر به گیمینگ بپردازید یا با تلویزیون کار کنید.

 

محصول پیش روی شما از جمله تلویزیون های اسمارت الجی است و به اسمارت تی وی (Smart TV) نیز معروف می باشد. تلویزیون اسمارت ال جی 65UR7800 به جدیدترین نسخه از سیستم عامل اختصاصی ال جی تا به امروز، یعنی webOS 8 مجهز است. البته ال جی از سال گذشته در نامگذاری سیستم عامل تلویزیون های خود تجدید نظر کرده و آن ها را با عناوین تازه ای معرفی کرده است. از این رو ممکن است سیستم عامل این تلویزیون با عنوان webOS 23 نیز معرفی شود که عدد 23 به سال 2023 اشاره دارد و در واقع همان نسخه 8 این سیستم عامل، یعنی webOS 8 می باشد. توجه داشته باشید که مونتاژ مصر و اندونزی این تلویزیون از منوی فارسی برخوردار است اما مونتاژ لهستان منوی فارسی ندارد. حافظه داخلی این تلویزیون در حدود 8 گیگابایت است که البته بخش زیادی از آن توسط سیستم عامل، اشغال شده است اما از مابقی آن می توانید برای نصب نرم افزارهای مختلف استفاده کنید. امسال ال جی رابط کاربری سیستم عامل خود را کمی تغییر داده و ما شاهد بهبودهایی در بخش های مختلف این سیستم عامل هستیم. از جمله این تغییرات، اضافه شدن کارت هایی به منوی اصلی می باشد که با عنوان Quick Cards معرفی شده است. در واقع این کارت ها باعث مرتب و منظم تر شدن سرویس ها و برنامه های مختلف شده و دسترسی به امکانات مختلف این تلویزیون آسان تر می شود. منوهای هوشمند Music، Game و Home Office از جمله کارت های موجود در قسمت Quick Cards می باشند که هر کدام امکان استفاده از قابلیت های مختلف تلویزیون را فراهم می سازند. این تلویزیون قابلیت ایجاد پروفایل دارد و هر فرد می تواند حساب کاربری جداگانه ای ایجاد کند تا راحت تر به محتوای مد نظر خود دسترسی داشته باشد. این تلویزیون اسمارت ال جی به هوش مصنوعی ThinQ AI مجهز است و از اینترنت اشیا (IoT) پشتیبانی می کند. این یعنی شما می توانید از طریق داشبورد هوشمند Home Hub که در تلویزیون مذکور وجود دارد، خانه هوشمند خود را مدیریت و کنترل نمایید. تلویزیون های 2023 ال جی برای اولین بار از پروتکل Matter پشتیبانی می کنند و شما از طریق داشبورد هوشمند ذکر شده، می توانید محصولاتی که از این پروتکل پشتیبانی می کنند را مدیریت نمایید. تلویزیون مذکور از برنامه LG ThinQ پشتیبانی می کند و شما می توانید با نصب این نرم افزار روی گوشی هوشمند اندرویدی یا iOS، تلویزیون خود را کنترل کنید. محصول فوق به دستیار صوتی گوگل و آمازون الکسا مجهز است که می توانید از آن ها برای جستجوی صوتی و کنترل تلویزیون توسط دستورات صوتی استفاده کنید. برای این کار به برنامه اختصاصی ال جی (LG ThinQ) یا ریموت کنترل هوشمند نیاز خواهید داشت. متاسفانه مونتاژ لهستان این تلویزیون ریموت کنترل هوشمند و جادویی ال جی ندارد و تنها یک ریموت کنترل معمولی مدل L-Con داخل جعبه آن می باشد. این ریموت کنترل به صورت IR است و با اینفرارد کار می کند و برای کار کردن با آن باید حتما آن را به سمت تلویزیون نشانه بگیرید. در نتیجه این ریموت کنترل ماوسی (موسی) نیست و میکروفون داخلی نیز ندارد و امکانات هوشمند خاصی را در اختیار شما قرار نمی دهد. توجه داشته باشید که مونتاژ لهستان این تلویزیون از ریموت کنترل جادویی و هوشمند ال جی پشتیبانی می کند و در صورت تمایل می توانید آن را به صورت جداگانه خریداری کرده و استفاده کنید. خوشبختانه به همراه مونتاژ مصر و مونتاژ اندونزی این تلویزیون، ریموت کنترل هوشمند و جادویی ال جی مدل MR23GA ارائه می شود که بلوتوثی است و میکروفون داخلی دارد. این ریموت کنترل دارای ژیروسکوپ است و عملکردی شبیه به ماوس کامپیوتر دارد. در واقع شما با حرکت دادن ریموت کنترل مذکور در هوا، نشانگر ظاهر شده روی صفحه تلویزیون را کنترل می کنید. همین ویژگی باعث شده تا ال جی این محصول را با عنوان ریموت کنترل جادویی (Magic Remote) معرفی کند که البته در بازار ممکن است با نام ایر ماوس (Air Mouse) نیز شناخته شود. همانطور که گفته شد، این ریموت کنترل بلوتوثی ال جی دارای میکروفون داخلی است. شما به کمک میکروفونی که روی ریموت کنترل مذکور وجود دارد، می توانید به جستجوی صوتی بپردازید و یا حتی با استفاده از دستورات صوتی، تلویزیون فوق را کنترل نمایید. تلویزیون مذکور دارای قابلیت Screen Share است که به شما اجازه می دهد تصویر صفحه نمایش گوشی خود را به صفحه نمایش بزرگ تلویزیون منتقل کرده و با آن کار کنید. همچنین قابلیت Sound Share در این محصول وجود دارد تا بتوانید صدای موبایل را به تلویزیون، و یا حتی صدای تلویزیون را به گوشی هوشمند خود منتقل کنید. این تلویزیون از Apple Airplay 2 نیز پشتیبانی می کند تا بتوانید محتوا را از گوشی هوشمند با سیستم عامل iOS نیز روی تلویزیون پخش نمایید. تلویزیون فوق دارای قابلیت Screen Off نیز می باشد. با استفاده از این قابلیت می توانید صفحه نمایش تلویزیون را خاموش کرده و فقط به صدای آن گوش دهید. از جمله قابلیت های دیگری که در تلویزیون های جدید ال جی دیده می شود، قابلیت Room to Room Share (Receiver) است. این قابلیت در تلویزیون پیش روی شما نیز وجود دارد تا بتوانید کانال تلویزیونی که در حال پخش است را از تلویزیون سازگار دیگر، به این تلویزیون منتقل کرده و مشاهده کنید. توجه داشته باشید که برای این کار نیاز است تا هر دو تلویزیون به یک شبکه متصل باشند. البته تلویزیون فوق دارای گیرنده دیجیتال داخلی و خارجی (DVB-T2 و DVB-S2) است و شما می توانید کابل آنتن را مستقیم به آن متصل کرده و به تماشای شبکه های داخلی و خارجی بپردازید. با وجود این قابلیت، دیگر به خرید گیرنده دیجیتال به صورت جداگانه نیاز نخواهید داشت. محصول پیش روی شما قابلیت ضبط برنامه و همچنین قابلیت Time Shift و Time Machine دارد تا دیگر هیچ لحظه ای از برنامه در حال پخش را از دست ندهید. تلویزیون مذکور دارای قابلیت Sports Alert نیز می باشد که برای طرفداران ورزش جذاب و مفید است. به لطف این قابلیت، اطلاعاتی نظیر زمان شروع، پایان یا نتیجه مسابقه تیم های ورزشی منتخب شما به صورت اعلان های روی صفحه نمایش تلویزیون نشان داده می شود.

 

از سیستم صوتی 2 کاناله در تلویزیون ال جی 65UR7800 استفاده شده و صدای استریو در اختیار شما قرار می دهد. ال جی تلویزیون فوق را به 2 بلندگوی 10 وات مجهز کرده است که در مجموع صدایی با توان 20 وات تولید می کنند. بلندگوهای این تلویزیون رو به پایین (Down Firing) طراحی شده اند و صدا را به سمت پایین شلیک می کنند. تلویزیون پیش روی شما به لطف داشتن تکنولوژی های صوتی مانند Dolby AC-4 و HE-AAC، صدای با کیفیت و سینمایی در اختیار شما قرار می دهد. فناوری Clear Voice Pro نیز در تلویزیون مذکور وجود دارد که به شما کمک می کند صدای دیالوگ ها و گوینده ها را راحت تر بشنوید. این تلویزیون دارای یک تکنولوژی به اسم AI Acoustic Tuning است که باعث می شود صدا به صورت بهینه شده و با کیفیت بهتری به گوش بیننده برسد. این تکنولوژی در واقع از هوش مصنوعی و میکروفون داخلی که در ریموت کنترل هوشمند تلویزیون وجود دارد استفاده می کند و نوع محیط و فاصله تلویزیون تا بیننده را تشخیص می دهد؛ سپس از اطلاعات بدست آمده استفاده کرده و صدای تلویزیون را با توجه به آن تنظیم می کند. این محصول به فناوری AI Sound مجهز است و به کمک هوش مصنوعی، صدای تلویزیون را با توجه به نوع محتوای در حال پخش، تنظیم می کند. به طور کلی کیفیت صدای این تلویزیون خوب و قابل قبول است، اما با این وجود امکانات مختلفی برای متصل کردن ساندبار یا سیستم صوتی مجزا به این محصول در اختیار شما قرار دارد. ال جی تلویزیون فوق را به پورت خروجی صوتی دیجیتال (Optical) مجهز کرده که به شما اجازه می دهد سیستم صوتی خود را از طریق کابل اپتیکال به تلویزیون متصل نمایید. همانطور که گفته شد، این تلویزیون دارای 3 پورت HDMI است. یکی از این پورت ها از کانال برگشتی صدا (eARC و ARC) پشتیبانی می کند. به این ترتیب شما حتی می توانید ساندبار، سینمای خانگی یا سیستم صوتی خود را از این طریق نیز به تلویزیون متصل نمایید. علاوه بر این ها، تلویزیون مذکور دارای بلوتوث داخلی نسخه 5.0 است تا بتوانید سیستم صوتی یا حتی بلندگو و هدفون بلوتوثی را از این طریق به تلویزیون متصل کنید. این محصول دارای قابلیت Bluetooth Surround Ready است که به شما اجازه می دهد با متصل کردن حداکثر 2 بلندگوی بلوتوثی به صورت همزمان، صدای فراگیر واقعی را تجربه کرده و از تماشای فیلم و سریال لذت بیشتری ببرید. تلویزیون پیش روی شما به تکنولوژی Simultaneous Audio Output مجهز است. به لطف فناوری مذکور، در صورتی که ساندبار ال جی سازگار با این تکنولوژی را به تلویزیون متصل کنید، صدا به صورت همزمان از ساندبار و تلویزیون پخش خواهد شد و صدای قدرتمندتری را تجربه خواهید کرد. ال جی این تلویزیون را به فناوری LG Sound Sync مجهز کرده است. اگر ساندبار شما از برند ال جی باشد و با این فناوری سازگاری داشته باشد، می توانید صدای آن را توسط تلویزیون کنترل نمایید. از جمله ویژگی های دیگر تلویزیون فوق، قابلیت TV Sound Mode Share است که باعث می شود حالت و تنظیمات صدای تلویزیون روی سیستم صوتی سازگار با آن اعمال شود. این قابلیت در واقع کمک می کند تا صدای با کیفیت تر و دقیق تری را تجربه کنید. قابلیت Soundbar Mode Control و WOW Interface نیز در تلویزیون مذکور وجود دارد تا بتوانید حالت و تنظیمات صدای ساندبار ال جی سازگار با آن را، توسط تلویزیون تغییر دهید.

 

در ساخت تلویزیون 65 اینچ ال جی UR7800 از زبان طراحی 3 Sided Cinema Screen استفاده شده است. این یعنی قاب طرفین و بالای تلویزیون، قطر کمتری نسبت به ضلع پایینی دارند و باریک تر طراحی شده اند. به این ترتیب تمرکز بیشتری روی محتوای در حال پخش خواهید داشت و از فیلم و سریال لذت بیشتری می برید. به همراه این تلویزیون 2023 ال جی پایه رومیزی ارائه می شود. پایه این محصول از نوع دو شاخه است و با استفاده از پیچ، در دو طرف تلویزیون نصب می شود. این پایه ها تنها در یک حالت قابل نصب می باشند و به اندازه ای از هم فاصله دارند که بتوانید یک ساندبار را بین آن ها جای دهید. گیره ها و بست هایی به همراه تلویزیون مذکور عرضه می شوند که برای مدیریت کابل (Cable Management) و مخفی کردن آن ها در پشت تلویزیون کاربرد دارند. تلویزیون پیش روی شما قابلیت نصب روی دیوار نیز دارد اما پایه دیواری به همراه آن ارائه نمی شود. در صورتی که بخواهید تلویزیون فوق را روی دیوار نصب کنید، باید براکت یا پایه دیواری مخصوص آن را به صورت جداگانه خریداری کنید. پورت های این تلویزیون تماما در پشت آن قرار دارند اما برخی از آن ها به گونه ای طراحی شده اند تا زمانی که تلویزیون را روی دیوار نصب می کنید، راحت تر در دسترس باشند. این محصول دارای پورت های مختلفی است که برخی از آن ها پیش تر معرفی شده اند. از جمله دیگر پورت های این محصول، پورت شبکه (RJ-45) و پورت USB است. همانطور که در ابتدا اشاره شد، این محصول نسبت به مدل های مشابه خود که سال گذشته عرضه شده بودند، پورت های USB بیشتری دارد. این تلویزیون دارای 2 پورت USB 2.0 است تا بتوانید انواع حافظه های خارجی نظیر هارد اکسترنال و حافظه فلش را به آن متصل کرده و محتوای مد نظر خود را پخش کنید. امسال نیز ال جی تصمیم گرفته تا به نوبه خود نقش کوچکی در حفظ محیط زیست ایفا کند و از طراحی Eco-Packaging در طراحی تلویزیون فوق استفاده کرده است. این نوع طراحی باعث شده تا درصد بالایی از جعبه این محصول قابل بازیافت باشد.

 

تلویزیون سامسونگ

دوشنبه, ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳، ۱۲:۵۹ ب.ظ | | ۰ نظر

لیست قیمت تلویزیون سامسونگ

تلویزیون سامسونگ یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین کالاهای الکترونیکی در تمام جهان است. تلویزیون‌ها یک فناوری بالغ هستند و غیر از امکانات جانبی، سرعت تغییر فناوری ساخت آنها نسبت به گذشته کمتر شده است. اما همه ما انتظار داریم که هر نسل نسبت به نسل قبلی پیشرفت محسوسی داشته باشد. اگر چند سالی از خرید تلویزیون قبلی منزل‌تان می‌گذرد و اکنون به تلویزیون جدید نیاز پیدا کرده‌اید، ممکن است با نگاهی به بازار و مدل‌های جدید تحت تأثیر اسامی و اصطلاحات جدیدی قرار بگیرید. در این مقاله تلاش می‌کنیم تا انواع تلویزیون سامسونگ و ویژگی‌های مرتبط با آنها را به دقت بررسی کنیم.

تلویزیون سامسونگ 55Q60D
تلویزیون سامسونگ 55Q70D
تلویزیون سامسونگ 65Q60D

خرید تلویزیون سامسونگ متناسب با بودجه و نیازمان

مشخصات هر تلویزیون، دریای وسیعی از اطلاعات است و اگر فاکتور قیمت را در این لحظه کنار بگذاریم، نیاز ما است که تعیین می‌کند چه تلویزیونی را بخریم. بد نیست در ابتدا از خودتان بپرسید که چرا تلویزیون سامسونگ را برای خرید مناسب می‌دانید؟ آیا تلویزیون 4K ارزش هزینه کردن را دارد؟ چه ابعادی برای تلویزیون مناسب است و چه بودجه‌ای را برای آن در نظر گرفته‌اید؟ آیا مایل هستید پیش از انتخاب و خرید تلویزیون، از تجربیات سایر کاربران یا نظر کارشناسان استفاده کنید؟ تلویزیون هوشمند سامسونگ چه امکاناتی دارد؟ ما در زومیت تلاش می‌کنیم تا در انتخاب و خرید تلویزیون ارزان مسیر تحقیق و جستجو را برایتان کوتاه کنیم.

مشخصات فنی تلویزیون سامسونگ شامل دو بخش کلی است که یکی از آنها به ویژگی‌های ظاهری مانند ابعاد، وزن، ریموت کنترل و درگاه‌ها مرتبط می‌شود. گروه دوم اطلاعات و مشخصات برای آگاهی از کیفیت تصویر استفاده می‌شود که مواردی همچون نوع پنل، فناوری استفاده شده در پنل و رزولوشن را بیان می‌کند. زیاد اتفاق می‌افتد که افراد پس از نصب تلویزیون در اتاق یا منزل خود به کوچک بودن آن پی می‌برند اما کمتر می‌شنویم که مردم از بزرگ بودن ابعاد تلویزیون خود ناراضی باشند.

وضوح صفحه نمایش در تلویزیون سامسونگ

تلویزیون های سامسونگ با رزولوشن 4K حدود چهار برابر بیشتر از تلویزیون‌های استاندارد با وضوح 1080p پیکسل دارند. این پیشرفت بزرگی در وضوح تصویر محسوب می‌شود و از سوی دیگر، تولید تلویزیون های 4K برای تولیدکنندگان ساده‌تر از قبل شده است. این روزها تقریبا هر تلویزیون 50 اینچ یا بزرگتر، وضوح Ultra HD 4K دارد.

بسیاری از تلویزیون‌های 4K با استاندارد HDR نیز سازگار هستند. فناوری HDR کنتراست و عمق رنگ بهتری ارائه می‌دهد و در مقایسه با تلویزیون فاقد این فناوری، بهبود زیادی را شاهد خواهیم بود. برای پخش تصاویر HDR، روشنایی بالای تلویزیون ضروری است. با این حال، برای استفاده از قابلیت اچ دی آر نیازمند محتوای مناسب آن هستید. محتوای رایجی که از صداوسیما پخش می‌شود یا فیلم و سریال‌هایی که خودتان از اینترنت دانلود می‌کنید از نوع SDR هستند. صرف اینکه تلویزیون با HDR سازگار است به این معنی نیست که بدون محتوای HDR نیز کیفیت بهتری را نمایش می‌دهد. فراموش نکنید تجربه‌ی واقعی و لذت‌بخش HDR در تلویزیون‌های بالارده و پرچمدار ممکن است.

قاعده کلی در مورد وضوح تلویزیون این است که با افزایش اندازه صفحه نمایش، تعداد پیکسل‌ها یا وضوح تصویر نیز باید افزایش یابد تا تراکم پیکسلی در حد استانداردی حفظ شود. هر چه رزولوشن بیشتر باشد، به‌جای پیکسل‌ها تصویر واضح‌تری را مشاهده می‌کنید. در یک اتاق یا فضای روشن، تلویزیون با صفحه نمایش مات بهترین گزینه برای بی‌اثر کردن انعکاس نور است. به‌طور کلی، بررسی کیفیت تصویر یک تلویزیون، پیچیده‌تر از شمارش پیکسل‌ها یا خواندن مشخصات محصول است.

 

قیمت تلویزیون سامسونگ را پنل و کیفیت تصویر تعیین می‌کند

برای بسیاری از افراد، کیفیت تصویر فاکتور بسیار مهمی است و برخی دیگر برای خرید تلویزیون سامسونگ فهرست محصولات زومیت را بر اساس قیمت مرتب می‌کنند و با توجه به اندازه صفحه‌نمایش از بهترین فروشنده خرید می‌کنند. اما شاید بهتر باشد تا نگاهی دقیق‌تر به پنل‌های تلویزیون سامسونگ داشته باشیم. در چند سال گذشته چه تلویزیون جدیدی خریداری کرده باشید چه نه، حتما می‌دانید که سامسونگ یکی از تولیدکنندگان بزرگ تلویزیون در جهان است. از تلویزیون‌های LED ارزان‌قیمت گرفته تا تلویزیون‌های 8K بالارده برای هر سطح بودجه‌ای، حتما تلویزیونی در سبد محصول سامسونگ یافت می‌شود.

سامسونگ پس از سال‌ها بار دیگر به بازار تلویزیون‌های OLED بازگشته اما هنوز بازار این نوع تلویزیون‌ها در دست ال‌جی است. تلویزیون OLED سامسونگ بهترین کیفیت تصویر موجود را دارد، اما همچنان بسیار گران است و طول عمر آن نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. QD-OLED فناوری کوانتوم دات را به صفحه نمایش OLED آورده است. ترکیب این دو فناوری، مشکی خالص و روشنایی بیشتر را به همراه دارد اما از تلویزیون‌های اولد هم گران‌تر تمام می‌شود.

تلویزیون QLED سامسونگ برخلاف نام گول‌زننده‌اش از فناوری LED-LCD بهره می‌برد و بسیار متفاوت از OLED است. تلویزیون‌های ال ای دی همان LCD هستند که از طریق LED نوردهی می‌شوند. پنل mini-LED جدیدتر از سایرین است و از هزاران ال ای دی کوچک برای نمایش تصویر استفاده می‌کند. mini-LED با ایجاد کنتراست بالا به بهبود کیفیت تصاویر کمک می‌کند اما کماکان با اولد فاصله دارد.

انواع تلویزیون سامسونگ از نظر ابعاد

می‌خواهید بدانید بهترین اندازه تلویزیون برای اتاق خواب یا اتاق نشیمن شما چیست؟ اندازه تلویزیون به طول مورب پنل آن اشاره دارد که از گوشه سمت چپ بالای صفحه نمایش تلویزیون تا گوشه سمت راست پایین اندازه‌گیری می‌شود. ابعاد تلویزیون بر حسب اینچ بیان می‌شود. کمپانی سامسونگ توصیه می‌کند بزرگ‌ترین تلویزیونی را که می‌توانید در اتاق قرار دهید انتخاب کنید تا تجربه‌ی دلپذیری از تماشای برنامه‌های مورد علاقه خود داشته باشید. یکی از دلایل اصلی خرید تلویزیون جدید، تقاضا برای نمایشگرهای بزرگتر است.

فاصله شما تا تلویزیون موردی است که باید هنگام تصمیم‌گیری برای انتخاب و خرید تلویزیون سامسونگ در نظر داشته باشید. بهترین و فراگیرترین تجربه در تماشای تلویزیون زمانی اتفاق می‌افتد که 40 درجه از میدان دید شما توسط صفحه نمایش اشغال شود. برای به‌دست آوردن ابعاد تقریبی می‌توانید فاصله‌ی خود تا میز تلویزیون را ضرب‌در عدد 23 کنید. مثلا اگر در فاصله‌ی 2 متری تلویزیون می‌نشینید، تلویزیون 50 اینچ نسبتا مناسب شما خواهد بود.

تلویزیون‌ها در اشکال و اندازه‌های مختلفی عرضه می‌شوند. متداول‌ترین ابعاد برای صفحه نمایش تلویزیون 32، 43، 55 و 65 اینچ است. مدل‌های بزرگ‌تر مثل 75 و 85 اینچ نیز روند رو به رشدی را طی کرده‌اند. اگر ترجیح می‌دهید تلویزیون کوچکی تهیه کنید یا قصد دارید از آن در فضای محدودی مانند اتاق خواب استفاده کنید، تلویزیون‌های 30 تا 39 اینچی سامسونگ برای شما ایده‌آل هستند. این بازه از تلویزیون سامسونگ دارای رزولوشن 1366x768 پیکسل یا HD و 1920x1080 یا Full HD هستند. هرچند که امروزه استفاده از وضوح HD در تلویزیون‌ها بسیار محدود شده است، اما می‌توانید مطمئن باشید که کوچک بودن به معنای کاهش کیفیت تصویر نیست. در هر صورت توصیه می‌کنیم سراغ آن نروید.

 

تلویزیون های سامسونگ با ابعاد متوسط در بازه‌ی 40 تا 49 اینچ قرار می‌گیرند. بسیاری از آن‌ها از وضوح 4K هم پشتیبانی می‌کنند که دسترسی به آن ساده‌تر از قبل شده است. اگر فضای کافی برای تلویزیون بزرگ‌تر دارید، می‌توانید سینمای خانگی را در ابعاد 50 اینچ و بزرگ‌تر تجربه کنید. در تلویزیون های سامسونگ با ابعاد بزرگ، ویژگی Multi View این امکان را به شما می‌دهد تا صفحه تلویزیون را تقسیم کنید و برای مثال برنامه‌ی تلویزیونی را در سمت راست و تصاویر گوشی خود را در سمت چپ پخش کنید.

هیجان خرید تلویزیون جدید شاید موجب شود که ابعاد واقعی آن را فراموش کنیم. پس هنگام مشاهده مشخصات تلویزیون سامسونگ در زومیت به ابعاد فیزیکی آن همراه با قاب و ابعاد پایه هم توجه کنید.

برخی از امکانات و اتصالات تلویزیون های سامسونگ

اتصالات تلویزیون ساده‌تر از قبل شده است و فقط درگاه HDMI می‌تواند به تنهایی از عهده‌ی اتصال هر دستگاهی به تلویزیون برآید. کافی است تا تعداد دستگاه‌هایی را که می‌خواهید به تلویزیون وصل کنید بشمارید و مطمئن شوید که تلویزیون شما تعداد پورت مورد نیاز HDMI را داشته باشد. البته اگر دستگاه دیگری دارید که نیاز به رابط کامپوزیت، رابط کامپوننت، AV یا صدای اپتیکال یا کواکسیال دارد، هنگام خرید تلویزیون سامسونگ به این موارد توجه کنید.

تلویزیون‌های بالارده‌ی سامسونگ به استاندارد HDMI 2.1 مجهز هستند و در حال حاضر برای گیمرهایی مفید هستند که کنسول‌های بازی PlayStation 5 یا Xbox Series X دارند و می‌خواهند از نهایت قابلیت‌های گرافیکی آنها استفاده کنند. درگاه‌های USB هم برای نمایش عکس، فیلم یا پخش موسیقی از فلش مموری مناسب هستند و شاید کاربرد دیگری نداشته باشند. تلویزیون‌هایی که از درگاه HDMI 2.1 پشتیبانی می‌کنند عموما نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی ارائه می‌کنند که در کنسول‌های بازی جدید رایج شده است؛ اگر اهل بازی نیستید این قابلیت کمکی به شما نخواهد کرد و تلویزیون‌های ۶۰ هرتز برای محتوای عادی کافی خواهند بود.

یکی دیگر از ترندهای روز فناوری در تلویزیون‌ها، قابلیت کنترل و انجام کارها توسط فرمان‌های صوتی است. برخی از ریموت کنترل‌های تلویزیون سامسونگ دارای میکروفون داخلی هستند که از آن می‌توان برای جستجوی برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌ها استفاده کرد. دستیارهای صوتی گوگل و الکسا آمازون برخی از کارها را آسان‌تر از فشار دادن دکمه‌های روی کنترل از راه دور انجام می‌دهند. اما هنوز در بسیاری از موارد، استفاده از ریموت کنترل ساده‌تر است.

 

چگونه کیفیت تصویر تلویزیون هوشمند سامسونگ را بهتر کنیم؟

همان‌گونه که می‌توانید صفحه نمایش گوشی خود را سفارشی‌سازی کنید، صفحه نمایش تلویزیون سامسونگ نیز قابل تنظیم است. آیا فکر کرده‌اید که چرا تصاویر در تلویزیون فروشگاه‌ها بسیار واضح و روشن هستند اما وقتی آنها را در خانه روشن می‌کنید به آن خوبی به نظر نمی‌رسند؟ دلیل این مشکل غیر از کیفیت محتوای در حال پخش، می‌تواند به تنظیمات تلویزیون شما مرتبط باشد. در تلویزیون به بخش تنظیمات بروید و از قسمت Picture گزینه Expert Settings را انتخاب کنید. تنظیمات صفحه نمایش مانند روشنایی، وضوح، کنتراست و رنگ قابل تنظیم هستند. اگر حوصله کلنجار رفتن با تنظیمات را ندارید از حالت‌های پیش‌فرض استفاده کنید.

حالت داینامیک اجازه می‌دهد تا محتوا در طول روز یا در اتاق‌های پرنور هم واضح دیده شود. حالت استاندارد تنظیم پیش‌فرض است و روشنایی ثابتی را با بهینه‌سازی مصرف انرژی ارائه می‌دهد. حالت Natural تغییرات روشنایی هر صحنه از ویدیو را تشخیص می‌دهد و آن را کم یا زیاد می‌کند. اگر به روشنایی زیاد حساس هستید، از حالت طبیعی استفاده کنید زیرا به کاهش فشار و خستگی چشم کمک می‌کند. حالت فیلم برای علاقه‌مندان به تماشای فیلم طراحی شده است و اگر کمی محیط را تاریک کنید، تجربه‌ای شبیه به سینما را خواهید داشت. در حالت Filmmaker که فقط در تلویزیون های سامسونگ UHD ارائه می‌شود، عناصر بصری مهمی مانند نسبت تصویر، رنگ‌ها و نرخ فریم را همان‌گونه که فیلمسازان اصلی قصد دارند فیلم‌شان را تماشا کنید، نمایش می‌دهد.

اگر تلویزیون هوشمند سامسونگ خریداری کرده‌اید و اپلیکیشن SmartThings سامسونگ را در گوشی خود استفاده می‌کنید، می‌توانید با قابلیت Smart Calibration کیفیت تصویر تلویزیون را کالیبره کنید. در مواردی حتی کیفیت یک تلویزیون قدیمی کالیبره شده می‌تواند بهتر از تلویزیون جدید اما با تنظیمات اشتباه باشد.

تاریخچه سامسونگ

کمپانی سامسونگ یک شرکت چندملیتی واقع در کره جنوبی است که دفتر مرکزی آن در شهر سئول قرار دارد. این شرکت شامل تعداد زیادی کسب و کار به‌هم پیوسته است که تحت نام تجاری سامسونگ، بزرگترین مجموعه تجاری کره جنوبی را تشکیل می‌دهند. سامسونگ در سال 1938 میلادی با 40 نفر کارمند و کارگر و در زمان حکمرانی حکومت ژاپن بر کره تأسیس شد. در سال‌های اولیه در زمینه‌ی فرآوری مواد غذایی مانند ماهی، نودل و تولید شکر فعالیت کرد. سپس در طول سه‌دهه وارد بازار منسوجات، بیمه، اوراق بهادار و خرده‌فروشی شد. سامسونگ در اواخر دهه 1960 به صنعت الکترونیک روی آورد که گفته می‌شود اولین محصول آنها یک تلویزیون سیاه و سفید بوده است. سپس در اواسط دهه 1970 ساخت‌وساز کشتی را از سر گرفتند و در سال 1980 با تولید تابلو برق وارد دنیای سخت‌افزار مخابراتی شدند. سامسونگ با تشکیل بخش Samsung Electronics به تولید انبود تلفن، فکس و گوشی موبایل مشغول شد. سپس با احداث کارخانه‌هایی در پرتغال، انگلستان، توکیو، نیویورک و تگزاس، سرمایه‌گذاری در صنعت تراشه‌های نیمه‌هادی را آغاز کرد.

شعبه ساخت و ساز سامسونگ در دهه 90 میلادی قراردادهای ساخت یکی از دو برج دوقلوی پتروناس در مالزی، تایپه 101 در تایوان و برج خلیفه در امارات متحده عربی را دریافت کرد. اما تولید تلفن همراه و تراشه‌های حافظه به مهم‌ترین منبع درآمد سامسونگ تبدیل شده است. غول کره‌ای در سال 1995 اولین صفحه نمایش کریستال مایع خود را تولید کرد و ده سال بعد به بزرگ‌ترین تولیدکننده پنل LCD در جهان تبدیل شد. آنها در همین حین به تولید هواپیما مشغول شدند و هنوز هم موتور هواپیما و توربین گازی می‌سازند. پلتفرم گوشی‌های هوشمند سامسونگ در سال 2008 با نام Samsung Solstice راه‌اندازی شد که در نهایت به محصولات سری گلکسی توسعه یافتند. سامسونگ و شرکت‌های وابسته به آن حدود یک پنجم کل صادرات کره جنوبی را در اختیار دارند.

تلویزیون

شنبه, ۸ ارديبهشت ۱۴۰۳، ۱۲:۱۹ ب.ظ | | ۰ نظر

تلویزیون

دنیای امروز دنیای تصاویر و رنگ‌هاست و تلویزیون به عنوان یکی از مهم‌ترین لوازم صوتی و تصویری، نقشی کلیدی در سرگرمی و اطلاع‌رسانی ایفا می‌کند. انتخاب یک تلویزیون مناسب با توجه به تنوع برندها، مدل‌ها و امکانات مختلف، می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. این دستگاه پرفروش در مدل‌های بسیار مختلفی تولید شده تا هر کسی متناسب با بودجه و نیازی که دارد، امکان خرید داشته باشد. قیمت تلویزیون به واسطه حضور گسترده برندهای ایرانی در بازار، همواره در سطحی رقابتی قرار دارد و تولیدکنندگان داخلی با خدمات پس از فروش قوی، در غیاب برندهای خارجی موفق به جلب رضایت عمده کاربران شده‌اند. امروزه، تلویزیون led به عنوان یکی از پرفروش‌ترین مدل‌های این لوازم خانگی در بازار داخلی و حتی خارجی شناخته می‌شود.

سایز صفحه نمایش؛ فاکتور مهم در خرید تلویزیون

یکی از مهم‌ترین مواردی که هنگام خرید تلویزیون باید در نظر گرفت، فضایی است که قصد استفاده از تلویزیون را در آن دارید. با توجه به مدل دستگاه و همچنین برند تولیدکننده، این محصول در مدل‌های بسیار مختلف نظیر تلویزیون 32، تلویزیون 39، تلویزیون 40، تلویزیون ۴۳ اینچ، تلویزیون 49، تلویزیون ۵۰ اینچ، تلویزیون ۵۵ اینچ، تلویزیون ۶۵ اینچ، تلویزیون 75، تلویزیون 80 اینچ و ... ساخته می‌شود و طبیعتا هرچقدر اندازه صفحه بزرگتر شود، ابعاد کلی دستگاه نیز بیشتر خواهد شد؛ این یعنی باید به تناسب میان اندازه تلویزیون و اتاق، توجهی ویژه داشت.

به صورت کلی، سایزهای 32 تا 40 اینچ برای اتاق های کوچک و متوسط، سایزهای 40 تا 55 برای اتاق‌های متوسط و بزرگ و سایزهای 55 تا 80 اینچ برای اتاق‌های بزرگ مناسب هستند. توجه داشته باشید که هیچ استاندارد معینی برای انتخاب اندازه تلویزیون وجود ندارد و همه‌چیز به دکوارسیون داخلی و تناسبی که میان اجزای آن باید وجود داشته باشد، بستگی دارد. علاوه بر این، اگر تلویزیون ال ای دی را روی دیوار نصب کنید، اندازه آن کوچکتر به نظر خواهد رسید. اینکه تلویزیون هوشمند داشته باشید یا نه هم تفاوتی در رعایت این تناسب ایجاد نخواهد کرد.

قیمت تلویزیون سامسونگ

 

تلویزیون ال جی


 

ویژگی‌های مهمی که بهتر است در خرید تلویزیون به آن‌ها دقت کنید:

اندازه: انتخاب اندازه مناسب تلویزیون با توجه به فضای منزل شما
رزولوشن: انتخاب رزولوشن مناسب برای وضوح تصویر
نوع پنل: انتخاب پنل LED، LCD، OLED یا QLED
قابلیت‌های هوشمند: انتخاب تلویزیون با امکانات هوشمند مانند اتصال به اینترنت و دسترسی به برنامه‌های آنلاین

برندهای معتبر تلویزیون

خوشبختانه، شرکت‌های زیادی در بازار ایران فعال هستند و کاربران می‌توانند محصولات آن‌ها را با قیمت‌های مناسب تهیه کنند. یکی از مهم‌ترین مزایای این حضور گسترده، رقابتی شدن قیمت تلوزیون است و تمام شرکت‌ها تلاش می‌کنند تا با ارائه خدمات بهتر، جایگاه بهتری میان مصرف‌کنندگان داشته باشند. اگر قصد تهیه تلویزیون ال سی دی یا تلویزیون ال ای دی را دارید، در پایین به چند مورد از بهترین‌ها اشاره خواهیم کرد.

تلویزیون سامسونگ

تلویزیون‌های سامسونگ با ابتکارات فناورانه متنوع، کیفیت تصویر برتر و امکانات هوشمند منحصر به فرد، به عنوان یکی از پیشتازان در صنعت تلویزیون شناخته می‌شوند. این تلویزیون‌ها از تکنولوژی‌های نظیر QLED و Neo QLED استفاده می‌کنند و با طراحی شیک و امکانات پیشرفته، تجربه تماشایی بی‌نظیری را ارائه می‌دهند.

تلویزیون ال جی 

تلویزیون‌های ال‌جی با تمرکز بر کیفیت تصویر و تجربه کاربری در صنعت تلویزیون به عنوان یکی از برترین برندها شناخته می‌شود. تلویزیون LG با بهره‌گیری از فناوری‌های مانند OLED و NanoCell، تلویزیون‌های ال‌جی تصاویری با کیفیت بی‌نظیر، رنگهای زنده و تنوع بالای دینامیک را به ارمغان می‌آورند. علاوه بر این، این تلویزیون‌ها از سیستم عامل WebOS بهره می‌برند که امکانات هوشمندی از جمله دسترسی به برنامه‌های محبوب استریمینگ، کنترل صوتی و همچنین اتصال به دستگاه‌های هوشمند را فراهم می‌کند. طراحی زیبا و باریک این تلویزیون‌ها نیز به ارتقاء زیبایی و استحکام تجربه تماشای کاربران کمک می‌کند.

تلویزیون سونی

تلویزیون‌ سونی به عنوان نمادی از کیفیت و نوآوری در صنعت تلویزیون شناخته می‌شوند. تلویزیون Sony با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های پیشرفته مانند OLED، LED و 4K HDR، تصاویری با کیفیت بی‌نظیر و رنگهای زنده و واقعی ارائه می‌دهند. همچنین، سونی با استفاده از سیستم عامل اندروید تی‌وی بر روی برخی از مدل‌های خود، امکانات هوشمندی چون دسترسی به برنامه‌های محبوب استریمینگ، کنترل صوتی و اتصال به دستگاه‌های هوشمند را فراهم می‌کند. طراحی زیبا، اندازه‌های نازک و قابلیت‌های صوتی پیشرفته، تجربه تماشایی را به یک سطح بالاتر از ارتقاء و سرگرم‌کننده می‌کنند. با این همه ویژگی‌های منحصر به فرد، تلویزیون‌های سونی انتخابی ایده‌آل برای کسانی هستند که به دنبال تجربه تماشای بی‌نظیر و کیفیت بی‌همتا هستند.

تلویزیون سام الکترونیک

با فاصله‌ای کوتاه از خروج سامسونگ از ایران، سام الکترونیک با پشتیبانی سام سرویس، کار خود را در بازار داخلی آغاز کرد تا با مونتاژ و تولید محصولات ایرانی، کاربران همچنان امکان استفاده از تلویزیون های باکیفیت را داشته باشند. این برند ایرانی که بیشتر با نام «تلویزیون سام» در بازار شناخته می‌شود، سبد متنوعی از محصولات را ارائه می‌کند که در آن می‌توان تلویزیون هوشمند، ال ای دی و انواع محصولات با سایزهای استاندارد را پیدا کرد. سام سرویس همچنین 18 ماه گارانتی و خدمات پس از فروش را برای محصولات خود در نظر گرفته است.

تلویزیون جی پلاس

جی پلاس هم از شرکت‌هایی بود که همراه با سام الکترونیک و در غیاب ال جی، وارد بازار لوازم خانگی شد. جی پلاس فعالیت خود را در ابتدا با تولید انواع مانیتور و تلویزیون آغاز کرد و رفته‌رفته، به تولید لوازم خانگی نیز روی آورد. تلویزیون جی پلاس با گارانتی 24 ماهه گلدیران به فروش می‌رسند و در آن‌ها از جدیدترین فناوری‌ها در تولید استفاده می‌شود.

تلویزیون ایکس ویژن

خوشبختانه، تنوع برندهای ایرانی که توانایی تولید محصولات درخور را داشته باشند، کم نیست؛ ایکس ویژن مثال بسیار خوبی در این زمینه است و طی چند سال اخیر موفق شده تا جای پای خود را در بازار حسابی محکم کند. تلویزیون ایکس ویژن با گارانتی مادیران به فروش می‌رسند و خوشبختانه، از کیفیت ساخت بسیار بالایی هم برخوردار هستند. قیمت تلویزیون ایرانی ایکس ویژن در مقایسه با محصولات دیگر بازار، بسیار رقابتی است و همین مسئله، محصولات آن را به انتخاب اول بسیاری از افراد تبدیل می‌کند.

تلویزیون اسنوا

در میان شرکت‌های ایرانی، اسنوا را می‌توان یکی از قدیمی‌ترین‌ها و البته بهترین‌ها دانست. اسنوا همواره با تولید محصولات باکیفیت شناخته می‌شود و تلویزیون های آن هم از این قاعده مستثنی نیستند. مدیران این شرکت همواره در تلاش هستند تا محصولات خود را با قیمت‌های رقابتی به بازار عرضه کنند. به علاوه، خریداران هم از 24 ماه گارانتی انتخاب سرویس حامی برخودار خواهند شد.

تلویزیون تی سی ال

از میان برندهای خارجی، تلویزیون TCL که این روزها با گارانتی مادیران به فروش می‌رسند، از بهترین‌های بازار به حساب می‌آیند و می‌توانند خریداران را راضی نگه دارند. فارغ از اینکه سراغ تلویزیون هوشمند TCL بروید یا مدل‌های ساده را تهیه کنید، تصویری با کیفیت و وضوح بالا در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

تلویزیون فیلیپس

اگر مشکلی با بالاتر بودن قیمت تلویزیون نداشته و می‌خواهید محصولی با کیفیت عالی را تهیه کنید، شکوفا الکتریک سرویس با تلویزیون فیلیپس و گارانتی 18 ماهه در خدمت شما خواهد بود. اکثر تلویزیون های جدید فیلیپس که در بازار به فروش می‌رسند، از نوع هوشمند با وضوح تصویر 4K هستند و می‌توانند تجربه‌ای عالی از تماشای تصاویر مختلف را برای شما رقم بزنند.

تلویزیون دوو

این روزها دوو هم در کنار دیگر برندهای خارجی، حضوری گسترده در بازار داخلی داشته و محصولات آن طرفداران زیادی میان کاربران دارند. ال ای دی و انواع محصولاتی که این شرکت به فروش می‌رساند، همگی گارانتی 24 ماهه انتخاب سرویس را دارند تا کاربران از بابت خدمات پس از فروش، اطمینان کامل داشته باشند.

قیمت تلویزیون

یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند قیمت تلویزیون را دستخوش تغییر کند، نوسانات نرخ ارز است. در کنار محصولات برندهای خارجی که به صورت مستقیم از خارج از کشور وارد می‌شوند، سازندگان ایرانی همانند بسیاری از تولیدکننده‌های دیگر جهان، برخی از قطعات اصلی مانند پنل صفحه نمایش را نیز از خارج از کشور وارد می‌کنند. خوشبختانه، قیمت محصولاتی که در داخل مونتاژ یا تولید می‌شوند، به‌مراتب کمتر از محصولاتی است که به صورت 100 درصدی وارد می‌شوند و این مسئله، باعث ایجاد اختلاف میان قیمت تلویزیون در محصولات داخلی و خارجی نیز خواهد شد.

در این میان، قیمت تلویزیون هوشمند در مقایسه با محصولات ساده‌تری که در بازار عرضه می‌شود، به واسطه وجود امکانات اضافی در کنار قابلیت‌های نرم‌افزاری مختلف مانند سیستم عامل اندروید، مناسب‌تر است. اگر سراغ تلویزیون 120 هرتز بروید هم باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. تلویزیون curved یا منحنی هم به خاطر پیچیدگی در فرآیند تولید، معمولا قیمت بالاتری خواهد داشت.

خرید تلویزیون

هنگام خرید تلوزیون باید تمام نیازهای خود را در نظر بگیرید تا بهترین تجربه برای شما رقم بخورد. یکی از این موارد، هوشمند بودن یا نبودن دستگاه مورد نظر است. فارغ از برندی که انتخاب می‌کنید، تلوزیون هوشمند معمولا به سیستم عامل اندروید مجهز شده و روی آن می‌توان امکانات جانبی فراوانی از جمله امکان وای فای و اتصال بی‌سیم گوشی را پیدا کرد.

اگر قصد خرید تلویزیون ارزان را دارید، می‌توانید سراغ برندهای ایرانی بروید. قیمت ال سی دی و ال ای دی های ایرانی به خاطر تولید بخش‌های اصلی در داخل کشور، معمولا مقرون‌به‌صرفه‌تر است. پیشنهاد ما این است که برای خرید تلویزیون حتماً به اصالت و گارانتی کالا توجه کنید. 

hp zbook

چهارشنبه, ۵ ارديبهشت ۱۴۰۳، ۱۰:۰۸ ق.ظ | | ۰ نظر

لپ تاپ استوک HP ZBook 15 G5، یکی از لپ تاپ های پر قدرت موجود در بازار های داخلی ایران به حساب می آید که به علت داشتن یک سری ویژگی های خاص، محبوبیت زیادی هم به دست آورده است. شرکت اچ پی این دستگاه را با کانفیگ های متنوعی روانه بازار کرده است.

استفاده از پردازنده های فوق العاده قوی همراه با گرافیک مجزای Quadro و Radeon Pro به این دستگاه اجازه داده تا برای انجام پردازش های گرافیکی سنگین هم مورد استفاده قرار گیرد. در لیست زیر شما می توانید چند مورد از مهم ترین کاربرد های این دستگاه را مشاهده نمایید.

 • طراحی گرافیک
 • برنامه نویسی
 • اجرای نرم افزار های مهندسی
 • اجرای بازی های مختلف
 • ترید
 • انجام فعالیت های دانشجویی و روزمره

 

لپ تاپ استوک HP ZBook 15 G5، یکی از لپ تاپ های پر قدرت موجود در بازار های داخلی ایران به حساب می آید که به علت داشتن یک سری ویژگی های خاص، محبوبیت زیادی هم به دست آورده است. شرکت اچ پی این دستگاه را با کانفیگ های متنوعی روانه بازار کرده است.

استفاده از پردازنده های فوق العاده قوی همراه با گرافیک مجزای Quadro و Radeon Pro به این دستگاه اجازه داده تا برای انجام پردازش های گرافیکی سنگین هم مورد استفاده قرار گیرد. در لیست زیر شما می توانید چند مورد از مهم ترین کاربرد های این دستگاه را مشاهده نمایید.

 • طراحی گرافیک
 • برنامه نویسی
 • اجرای نرم افزار های مهندسی
 • اجرای بازی های مختلف
 • ترید
 • انجام فعالیت های دانشجویی و روزمره

طراحی لپ تاپ استوک HP ZBook 15 G5

بیایید تا کارمان را با بررسی طراحی لپ تاپ استوک HP ZBook 15 G5 شروع کنیم. بر خلاف سایر دستگاه های تولید شده توسط شرکت اچ پی، این لپ تاپ دارای ظاهر خیلی جذابی نمی باشد.

شرکت اچ پی تمام تلاش خود را به کار گرفته تا هم یک طراحی ارزان را مورد استفاده قرار دهد و هم این کالا را جذاب نماید. اما متاسفانه تلاش های این شرکت بی نتیجه بوده و از نظر طراحی ظاهری، این دستگاه حرف های زیادی برای گفتن ندارد.

 

hp zbook

 

اگر از انتخاب رنگ نامناسب و طراحی نسبتا ضعیف گذر کنیم، بدنه این کالا و سنسور های قرار گرفته روی آن حرف های زیادی برای گفتن دارند. لپ تاپ استوک HP ZBook 15 G5  از یک سنسور اثر انگشت برای افزایش امنیت اطلاعات استفاده کرده است.

قرار گرفتن اسپیکر در قسمت بالایی کیبورد به این دستگاه اجازه داده تا کیفیت پخش صدای مطلوبی به کاربر بدهد. وزن این دستگاه حدودا برابر با 5 پوند می باشد. در مقایسه با سایر دستگاه های مخصوص پردازش سنگین تولید شده توسط شرکت اچ پی، لپ تاپ HP ZBook 15 G5 ابعاد بزرگ و مناسبی دارد.

این دستگاه مدل باریکتر و لاکچری تری با عنوان لپ تاپ استوک hp zbook 15 g5 studio نیز در بازار دارد.

 

کیبورد و تاچ پد این دستگاه

یکی از مهم ترین نقاط قوت لپ تاپ استوک HP ZBook 15 G5 به کیبوردش اشاره دارد. استفاده از یک کیبورد جذاب، راحت و با کیفیت باعث شده تا کاربران احساس خوبی نسبت به این دستگاه داشته باشند.کیفیت متریال به کار رفته در طراحی این کیبورد قدرت عملکردی آن را چند برابر کرده است.

گفته می شود که دکمه های این کیبورد قدرت تحمل کردن میلیون ها کلیک را در خود جای داده اند. زمانی که شما انگشت های خود را روی این کیبورد قرار دهید، متوجه کیفیت فوق العاده آن خواهید شد. فاصله بین دکمه ها به درستی تنظیم شده و با استفاده از آن شما می توانید نسبت به تایپ سریع هم اقدام نمایید.

 

خیلی از لپ تاپ های موجود در بازار، محدوده Keypad را در خود جای نداده اند! خوشبختانه این مسئله برای لپ تاپ HP ZBook 15 G5 صادق نیست. این دستگاه کیبورد کامل داشته و می تواند برای انجام فعالیت های حسابداری هم مورد استفاده قرار گیرد.

بک لایت به کار رفته در پشت صحنه این کیبورد از نوع سفید بوده و به شما اجازه می دهد بدون نیاز به روشن کردن لامپ، در شب نسبت به تایپ اقدام نمایید.

کیبورد فوق العاده لپ تاپ HP ZBook 15 G5 یک عدد Pointing Stick را نیز در خود جای داده است. با استفاده از این ابزار، شما خیلی سریع تر می توانید نسبت به انتقال Pointer در محیط سیستم عامل اقدام نمایید.

لازم به ذکر است که کیبورد به کار رفته در طراحی این دستگاه برای فشرده شدن به 70 گرم وزن نیاز دارند. این عدد کمی از میانگین 60 گرمی بالا تر است.

 

نمایشگر لپ تاپ HP ZBook 15 G5

لپ تاپ اچ پی ZBook 15 G5 همراه با یک صفحه نمایش فوق العاده در اختیار مشتریان قرار می گیرد. به خاطر داشته باشید که شرکت اچ پی صفحه نمایش های متنوعی را برای طراحی این دستگاه مورد استفاده قرار داده است. همه مدل های این دستگاه، صفحه نمایش 15.6 اینچی دارند. تفاوت آنها میان نوع پردازش رنگ، تکنولوژی ایجاد تصویر و رزولوشن است.

البته که یک سری ویژگی های مشترک هم میان نمایشگر های به کار رفته در ساخت  لپ تاپ اچ پی زدبوک 15 G5  مشاهده می شود. مثلا همه آنها از یک لایه محافظتی استفاده کرده و با تکنولوژی Anti-Glare روانه بازار می شوند.

شما می توانید این دستگاه را همراه با دو صفحه نمایش اصلی یعنی مدل های 1080 و 4K تهیه کنید. مسلما خرید لپ تاپ هایی که کیفیت 4K دارند، قیمت روز لپ تاپ مهندسی اچ پی را افزایش می دهد. جدا از این مسئله، استفاده از تکنولوژی IPS در ساخت نمایشگر های این لپ تاپ باعث شده تا کیفیت رنگ های نمایش داده شده بالا رود.

این دستگاه صفحه نمایش تاچ نیز در بازار دارد که از قلم نیز پشتیبانی می کند. شما عزیزان می توانید در صورت نیاز برای خرید قلم HP ZBook 15 G5 یا قلم HP ZBook 15 G5 studio نیز اقدام کنید.

 

نرم افزار

دیگر مسئله ای که برای خرید لپ تاپ اچ پی ZBook 15 G5 شما باید به آن توجه داشته باشید، نرم افزار است. استفاده از سخت افزار مناسب به این دستگاه اجازه داده تا اکثر نرم افزار های به روز دنیای مهندسی را اجرا کند. لازم به ذکر است که کاربران برای اجرای بازی های به روز هم مشکلی نخواهند داشت.

لپ تاپ اچ پی ZBook 15 G5 همراه با سیستم عامل ویندوز در اختیار شما قرار می گیرد. البته که هیچ محدودیتی برای تعویض سیستم عامل این دستگاه وجود ندارد. شما می توانید نسبت به نصب ویندوز های 7، 10، 11 و توزیع های مختلف سیستم عامل لینوکس روی این دستگاه اقدام نمایید.

سخت افزار لپ تاپ اچ پی ZBook 15 G5

همانطور که گفتیم، لپ تاپ اچ پی ZBook 15 G5 همراه با کانفیگ های متنوعی در اختیار مشتریان قرار می گیرد. هر کدام از این کانفیگ ها، یک سری ویژگی های خاص را در خود جای داده اند. در لیست زیر شما می توانید چند مورد از مهم ترین پردازنده های به کار رفته در این دستگاه را مشاهده نمایید.

 • Intel Core i5-8300H
 • Intel Core i5-8400H
 • Intel Core i7-8750H
 • Intel Xeon E-2176M
 • Intel Core i7-8850H
 • Intel Xeon E-2186M

استفاده از تکنولوژی VPro، به این دستگاه اجازه داده تا برای مجازی سازی هم مورد استفاده قرار گیرد. جدا از این مسئله، میزان رم اولیه به کار رفته در ساخت این دستگاه برابر با 16 گیگابایت است. البته، شما می توانید مدل های 32 گیگابایتی را نیز تهیه کنید.

پورت ها

استفاده از پورت های متنوع به لپ تاپ استوک HP ZBook 15 G5 اجازه داده تا خیلی راحت تر با لوازم جانبی مختلف ارتباط برقرار کند. به صورت کلی، این دستگاه 4 عدد پورت یو اس بی 3 را در خود جای داده است.

استفاده از تکنولوژی یو اس بی 3 در طراحی و ساخت این دستگاه باعث شده تا سرعت انتقال اطلاعات میان هارد های مجزا و هارد داخلی دستگاه چند برابر شود.جدا از این مسئله، یکی از این پورت ها همیشه روشن بوده و شما می توانید آن را برای اتصال تجهیزات ذخیره سازی مورد استفاده قرار دهید.

 

در قسمت سمت چپ لپ تاپ استوک HP ZBook 15 G5، شما می توانید پورت های اینترنت، یو اس بی 3 در حال شارژ، یو اس بی 3 عادی و قفل امنیتی را مشاهده نمایید.

 

سمت راست لپ تاپ اچ پی زدبوک 15 G5، حاوی یک پورت HDMI 2، تاندربولت 3، ورودی میکروفون و هدفون، پاور و دو عدد یو اس بی 3 است. جالب است بدانید که در برخی از مدل های این دستگاه دو درگاه Type-C را برای شارژ کردن مورد استفاده قرار داده اند.

 

در قسمت پشتی این لپ تاپ با کیفیت، هیچ پورتی قرار نگرفته است. شرکت اچ پی این دستگاه را به گونه ای طراحی کرده تا از قسمت پشتی فقط باد فن خارج شود.

 

باتری لپ تاپ اچ پی زدبوک G5 15

باتری، یکی از فاکتور های پر اهمیتی به حساب می آید که روند خرید لپ تاپ را تحت تاثیر خود قرار می دهد. شما باید به دنبال لپ تاپ هایی باشید که باتری پر قدرتی را نیز در خود جای داده اند.. شرکت اچ پی یک باتری فوق العاده قوی را برای طراحی این محصول به کار گرفته است.

همچون لپ تاپ استوک HP ZBook 15 G6، باتری این دستگاه از نوع داخلی بوده و کاربران به راحتی نمی توانند نسبت به تعویض آن اقدام نمایند. باتری 4 سلولی پلیمری زد بوک 15 G5،به این دستگاه اجازه داده تا برای چندین ساعت متوالی روشن بماند.

باتری به کار رفته در این دستگاه 90 Whr ظرفیت دارد. شما می توانید بین 4 تا 7 ساعت این دستگاه را برای فعالیت های ساده مورد استفاده قرار دهید. البته که برای استفاده از قدرت پردازنده گرافیکی و بالا بردن توان پردازشی این لپ تاپ رندرینگ استوک، شما باید از آداپتور برق استفاده کنید.

طراحی لپ تاپ استوک HP ZBook 15 G5

بیایید تا کارمان را با بررسی طراحی لپ تاپ استوک HP ZBook 15 G5 شروع کنیم. بر خلاف سایر دستگاه های تولید شده توسط شرکت اچ پی، این لپ تاپ دارای ظاهر خیلی جذابی نمی باشد.

شرکت اچ پی تمام تلاش خود را به کار گرفته تا هم یک طراحی ارزان را مورد استفاده قرار دهد و هم این کالا را جذاب نماید. اما متاسفانه تلاش های این شرکت بی نتیجه بوده و از نظر طراحی ظاهری، این دستگاه حرف های زیادی برای گفتن ندارد.

 

اگر از انتخاب رنگ نامناسب و طراحی نسبتا ضعیف گذر کنیم، بدنه این کالا و سنسور های قرار گرفته روی آن حرف های زیادی برای گفتن دارند. لپ تاپ استوک HP ZBook 15 G5  از یک سنسور اثر انگشت برای افزایش امنیت اطلاعات استفاده کرده است.

قرار گرفتن اسپیکر در قسمت بالایی کیبورد به این دستگاه اجازه داده تا کیفیت پخش صدای مطلوبی به کاربر بدهد. وزن این دستگاه حدودا برابر با 5 پوند می باشد. در مقایسه با سایر دستگاه های مخصوص پردازش سنگین تولید شده توسط شرکت اچ پی، لپ تاپ HP ZBook 15 G5 ابعاد بزرگ و مناسبی دارد.

این دستگاه مدل باریکتر و لاکچری تری با عنوان لپ تاپ استوک hp zbook 15 g5 studio نیز در بازار دارد.

 

کیبورد و تاچ پد این دستگاه

یکی از مهم ترین نقاط قوت لپ تاپ استوک HP ZBook 15 G5 به کیبوردش اشاره دارد. استفاده از یک کیبورد جذاب، راحت و با کیفیت باعث شده تا کاربران احساس خوبی نسبت به این دستگاه داشته باشند.کیفیت متریال به کار رفته در طراحی این کیبورد قدرت عملکردی آن را چند برابر کرده است.

گفته می شود که دکمه های این کیبورد قدرت تحمل کردن میلیون ها کلیک را در خود جای داده اند. زمانی که شما انگشت های خود را روی این کیبورد قرار دهید، متوجه کیفیت فوق العاده آن خواهید شد. فاصله بین دکمه ها به درستی تنظیم شده و با استفاده از آن شما می توانید نسبت به تایپ سریع هم اقدام نمایید.

 

خیلی از لپ تاپ های موجود در بازار، محدوده Keypad را در خود جای نداده اند! خوشبختانه این مسئله برای لپ تاپ HP ZBook 15 G5 صادق نیست. این دستگاه کیبورد کامل داشته و می تواند برای انجام فعالیت های حسابداری هم مورد استفاده قرار گیرد.

بک لایت به کار رفته در پشت صحنه این کیبورد از نوع سفید بوده و به شما اجازه می دهد بدون نیاز به روشن کردن لامپ، در شب نسبت به تایپ اقدام نمایید.

کیبورد فوق العاده لپ تاپ HP ZBook 15 G5 یک عدد Pointing Stick را نیز در خود جای داده است. با استفاده از این ابزار، شما خیلی سریع تر می توانید نسبت به انتقال Pointer در محیط سیستم عامل اقدام نمایید.

لازم به ذکر است که کیبورد به کار رفته در طراحی این دستگاه برای فشرده شدن به 70 گرم وزن نیاز دارند. این عدد کمی از میانگین 60 گرمی بالا تر است.

 

نمایشگر لپ تاپ HP ZBook 15 G5

لپ تاپ اچ پی ZBook 15 G5 همراه با یک صفحه نمایش فوق العاده در اختیار مشتریان قرار می گیرد. به خاطر داشته باشید که شرکت اچ پی صفحه نمایش های متنوعی را برای طراحی این دستگاه مورد استفاده قرار داده است. همه مدل های این دستگاه، صفحه نمایش 15.6 اینچی دارند. تفاوت آنها میان نوع پردازش رنگ، تکنولوژی ایجاد تصویر و رزولوشن است.

البته که یک سری ویژگی های مشترک هم میان نمایشگر های به کار رفته در ساخت  لپ تاپ اچ پی زدبوک 15 G5  مشاهده می شود. مثلا همه آنها از یک لایه محافظتی استفاده کرده و با تکنولوژی Anti-Glare روانه بازار می شوند.

شما می توانید این دستگاه را همراه با دو صفحه نمایش اصلی یعنی مدل های 1080 و 4K تهیه کنید. مسلما خرید لپ تاپ هایی که کیفیت 4K دارند، قیمت روز لپ تاپ مهندسی اچ پی را افزایش می دهد. جدا از این مسئله، استفاده از تکنولوژی IPS در ساخت نمایشگر های این لپ تاپ باعث شده تا کیفیت رنگ های نمایش داده شده بالا رود.

این دستگاه صفحه نمایش تاچ نیز در بازار دارد که از قلم نیز پشتیبانی می کند. شما عزیزان می توانید در صورت نیاز برای خرید قلم HP ZBook 15 G5 یا قلم HP ZBook 15 G5 studio نیز اقدام کنید.

 

نرم افزار

دیگر مسئله ای که برای خرید لپ تاپ اچ پی ZBook 15 G5 شما باید به آن توجه داشته باشید، نرم افزار است. استفاده از سخت افزار مناسب به این دستگاه اجازه داده تا اکثر نرم افزار های به روز دنیای مهندسی را اجرا کند. لازم به ذکر است که کاربران برای اجرای بازی های به روز هم مشکلی نخواهند داشت.

لپ تاپ اچ پی ZBook 15 G5 همراه با سیستم عامل ویندوز در اختیار شما قرار می گیرد. البته که هیچ محدودیتی برای تعویض سیستم عامل این دستگاه وجود ندارد. شما می توانید نسبت به نصب ویندوز های 7، 10، 11 و توزیع های مختلف سیستم عامل لینوکس روی این دستگاه اقدام نمایید.

سخت افزار لپ تاپ اچ پی ZBook 15 G5

همانطور که گفتیم، لپ تاپ اچ پی ZBook 15 G5 همراه با کانفیگ های متنوعی در اختیار مشتریان قرار می گیرد. هر کدام از این کانفیگ ها، یک سری ویژگی های خاص را در خود جای داده اند. در لیست زیر شما می توانید چند مورد از مهم ترین پردازنده های به کار رفته در این دستگاه را مشاهده نمایید.

 • Intel Core i5-8300H
 • Intel Core i5-8400H
 • Intel Core i7-8750H
 • Intel Xeon E-2176M
 • Intel Core i7-8850H
 • Intel Xeon E-2186M

استفاده از تکنولوژی VPro، به این دستگاه اجازه داده تا برای مجازی سازی هم مورد استفاده قرار گیرد. جدا از این مسئله، میزان رم اولیه به کار رفته در ساخت این دستگاه برابر با 16 گیگابایت است. البته، شما می توانید مدل های 32 گیگابایتی را نیز تهیه کنید.

پورت ها

استفاده از پورت های متنوع به لپ تاپ استوک HP ZBook 15 G5 اجازه داده تا خیلی راحت تر با لوازم جانبی مختلف ارتباط برقرار کند. به صورت کلی، این دستگاه 4 عدد پورت یو اس بی 3 را در خود جای داده است.

استفاده از تکنولوژی یو اس بی 3 در طراحی و ساخت این دستگاه باعث شده تا سرعت انتقال اطلاعات میان هارد های مجزا و هارد داخلی دستگاه چند برابر شود.جدا از این مسئله، یکی از این پورت ها همیشه روشن بوده و شما می توانید آن را برای اتصال تجهیزات ذخیره سازی مورد استفاده قرار دهید.

 

در قسمت سمت چپ لپ تاپ استوک HP ZBook 15 G5، شما می توانید پورت های اینترنت، یو اس بی 3 در حال شارژ، یو اس بی 3 عادی و قفل امنیتی را مشاهده نمایید.

 

سمت راست لپ تاپ اچ پی زدبوک 15 G5، حاوی یک پورت HDMI 2، تاندربولت 3، ورودی میکروفون و هدفون، پاور و دو عدد یو اس بی 3 است. جالب است بدانید که در برخی از مدل های این دستگاه دو درگاه Type-C را برای شارژ کردن مورد استفاده قرار داده اند.

 

در قسمت پشتی این لپ تاپ با کیفیت، هیچ پورتی قرار نگرفته است. شرکت اچ پی این دستگاه را به گونه ای طراحی کرده تا از قسمت پشتی فقط باد فن خارج شود.

 

باتری لپ تاپ اچ پی زدبوک G5 15

باتری، یکی از فاکتور های پر اهمیتی به حساب می آید که روند خرید لپ تاپ را تحت تاثیر خود قرار می دهد. شما باید به دنبال لپ تاپ هایی باشید که باتری پر قدرتی را نیز در خود جای داده اند.. شرکت اچ پی یک باتری فوق العاده قوی را برای طراحی این محصول به کار گرفته است.

همچون لپ تاپ استوک HP ZBook 15 G6، باتری این دستگاه از نوع داخلی بوده و کاربران به راحتی نمی توانند نسبت به تعویض آن اقدام نمایند. باتری 4 سلولی پلیمری زد بوک 15 G5،به این دستگاه اجازه داده تا برای چندین ساعت متوالی روشن بماند.

باتری به کار رفته در این دستگاه 90 Whr ظرفیت دارد. شما می توانید بین 4 تا 7 ساعت این دستگاه را برای فعالیت های ساده مورد استفاده قرار دهید. البته که برای استفاده از قدرت پردازنده گرافیکی و بالا بردن توان پردازشی این لپ تاپ رندرینگ استوک، شما باید از آداپتور برق استفاده کنید.